2018 Yılı Onay Verilen E-Ticaret Siteleri Listesi

Son Güncellenme Tarihi: 2.02.2018 |

2018 Yılı Onay Verilen E-Ticaret Siteleri Listesi

2018 Yılı Onay Verilen E-Ticaret Siteleri Listesi
2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ'in E-Ticaret Sitelerine Üyelik Desteği bölümü kapsamında, Bakanlık tarafından 2018 yılı için onay verilen e-ticaret siteleri 1 Şubat 2018 tarihinde yayımlandı. 

Adı geçen destek ile, işbirliği kuruluşlarımızın kendi şirketlerini, Bakanlık tarafından onay verilen sitelere toplu olarak üye yapması halinde, bu kuruluşlara yüzde 80 oranında destek sağlanacaktır. Destek işbirliği kuruluşları için Bakanlık tarafından onay verilecek bir proje çerçevesinde yürütülecek olup, her kuruluş destek kapsamında en fazla 5 e-ticaret sitesi için proje başvurusunda bulunabilecektir. Toplu üyelik başvurularının değerlendirilebilmesi için her projede en az 250 şirketin sitelere toplu üye yapılması gerekmektedir. Fatura ve harcama belgelerinin işbirliği kuruluşu adına düzenlenmesi gerekmekte olup, sitelere üye olacak şirketlerden başvuruya ilişkin evrak talebinde bulunulmayacak.

1 Şubat 2018 tarihi itibariyle sekiz proje devam etmekte. Aşağıda yer alan projeler kapsamında yer almak isteyen ve TTK 124. maddede tanımlanan şirket tanımına uyan şirketler, üyesi oldukarı işbirliği kuruluşları ile irtibata geçebilirler.

1. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM, İhracatçı Birlikleri): alibaba.com, kompass.com, turkishexporter.net
2. Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü: globalpiyasa.com
3. Kocaeli Sanayi Odası: globalpiyasa.com
4. Konya Ticaret Odası: turkishexporter.net
5. Gaziantep Sanayi Odası: globalpiyasa.com, tradeatlas.com
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler