2021 Yılı UBAK İzin Belgesi Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Son Güncellenme Tarihi: 25.11.2020 |

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 2021 Yılı UBAK İzin Belgesi değerlendirme listesinin yayımlandığı açıklandı.

2021 Yılı UBAK İzin Belgesi Değerlendirme Sonuçları Açıklandı


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 2021 Yılı UBAK İzin Belgesi değerlendirme listesinin yayımlandığı açıklandı.

Duyuruda; 2021 yılı için UBAK İzin Belgesi Değerlendirme Listesinde belge almaya hak kazanmış olan firmaların, yapacakları UBAK İzin Belgesi takas işlemleri için en geç 30/11/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına tercihen elektronik posta yoluyla (ubaksubesi.kdgm@udhb.gov.tr) veya yazılı olarak müracaat etmeleri gerektiği bildirildi. Bu tarihten sonra yapılacak müracaatların dikkate alınmayacağı belirtildi.


Buna göre, takas yapacak olan firmaların karşılıklı olarak dilekçelerini imza sirkülerleri ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına göndermeleri gerekiyor. UBAK İzin Belgesi takas işleminde bulunacak firmaların takas işlemi için UBAK İzin Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesinin 10 uncu maddesinin dokuzuncu fıkrasına uygunluk şartı aranacak.

Ayrıca, 2021 yılı UBAK İzin Belgesi dağıtımlarında Macaristan ikili taşımaları için firmalara tahsis edilmiş olan 6228-6448 seri aralığındaki belgeler, takas işlemlerinde kullanılamayacak. Bunun yanı sıra; Macaristan ikili taşımaları için UBAK belgesi tahsis edilmiş firmalara yıl içerisinde Macaristan ikili geçiş belgesi de tahsis edilmeyecek.

2021 yılı UBAK İzin Belgesi ücretleri, belge ücretinin 2020 yılı içerisinde yatırılması durumunda 2020 yılı UBAK İzin Belgesi ücretleriyle aynı uygulanacak. Belge ücretinin 2021 yılı içerisinde yatırılması durumunda ise ilgili yıl için belirlenen Yeniden Değerleme Oranı uygulanarak belirlenecek.


2021 Yılı UBAK İzin Belgesi Değerlendirme Listesi için tıklayınız.

2021 yılı UBAK İzin Belgesi Aralıkları Tablosu için tıklayınız.

2021 yılı UBAK İzin Belgesi Ücretleri Tablosu için tıklayınız.


Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler