AB IPA Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Son Güncellenme Tarihi: 9.02.2018 |

AB IPA Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

AB IPA Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi
19 Ocak 2018 tarihinde Avrupa Birliği (AB)-Türkiye Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2018-2020 yılları altında Bakanlığımızca sunulmuş ve/veya uygulama aşamasına geçmiş projelere yönelik olarak “3. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı” gerçekleştirildi.

AB Daimi Temas Noktası Müsteşar Yardımcısı Sn. Sezai UÇARMAK başkanlığında düzenlenen söz konusu toplantıya proje uygulayıcı birim temsilcileri ile AB Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) ve İçişleri Bakanlığı temsilcileri iştirak etti.

Toplantıda; AB finansmanlı projelerin Bakanlığın kurumsal kapasitesine sağladığı katkı ve değerlere vurgu yapılmış, IPA 2012 ve 2013 programlaması altında yer alan projeler sonuç ve göstergeler ele alınarak izlenmiş, uygulama aşamasında olan IPA 2013 programlaması kapsamındaki projeler hakkında bilgi edinilmiş, IPA 2014 ve 2015 programlamaları kapsamında yer alan ve ihale sürecinde olan projeler hakkında Bakanlığımız yetkilileri ve MFİB uzmanlarından bilgi alınmış ve son olarak 2018-2020 programlaması kapsamında sunulan projeler üzerinde duruldu. Ayrıca, 12-16 Şubat 2018 tarihlerinde Bakanlığımızda gerçekleştirilmesi planlanan Sektörel Farkındalık haftası bilgisi paydaşlara verilmiş ve katılımlarının beklendiği ifade edildi.

Müsteşar Yardımcısı Sn. Sezai UÇARMAK tarafından, bahse konu projelerin Bakanlık için önemi bir kez daha vurgulanmış, düzenli aralıklarla toplantılar düzenlenmesinin ve bilgi akışının sağlanmasının yararlı olacağı belirtildi. Bakanlığımızda hedefleri ve faaliyetleri iyi belirlenmiş yeni proje fikirlerine ihtiyaç duyulduğu ifade edilmiş ve birimlerde IPA II döneminde yeni projelerin hazırlanması talimatlandırılarak toplantı sona erdirildi.

AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü
Etiketler
AB IPA Toplantı
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler