ABD ve Afrika Arasında Sınır Ötesi e-Ticareti Geliştirmeye Yönelik Adımlar Atılıyor

Son Güncellenme Tarihi: 5.01.2018 |

ABD ve Afrika Arasında Sınır Ötesi e-Ticareti Geliştirmeye Yönelik Adımlar Atılıyor

ABD ve Afrika Arasında Sınır Ötesi e-Ticareti Geliştirmeye Yönelik Adımlar Atılıyor
ABD merkezli e-ticaret şirketi eBay’in Afrikalı “ MallforAfrika.com” platformuyla ortaklık kurduğu ve artık ABD’li tüketicilerin, Afrika’dan gelen el sanatları ürünleri, mücevher, giysi, gibi çeşitli ürünleri satın alabileceği ifade ediliyor. İki şirket arasındaki ortaklığın ilk olarak 2016 yılında “eBay Powered by MallforAfrica” adıyla kurulduğu ve yalnızca ABD’li satıcıların ürünlerini Afrika’ya sattıkları bir platform niteliğinde olduğu; fakat yeni atılan adımla birlikte artık Afrika’lı üreticilerin de ürünlerini ABD’ye satabilecekleri iki yönlü bir yapı oluştuğu belirtiliyor. Platformdaki Afrika’lı satıcıların MallforAfrica tarafından seçildiği, ödemelerin tescilli bir platform üzerinden gerçekleştirildiği ve taşımacılık için DHL ile çalışıldığı belirtiliyor.
Başlangıç olarak, Nijerya, Kenya, Gana, Güney Afrika ve Burundi’nin sisteme dahil edildiği; fakat ilerleyen zamanlarda Afrika’dan daha fazla ülke ve satıcının sisteme katılacağı ifade ediliyor. Afrika’lı satıcıların seçiminde ürünlerin Afrika’da imal edilmiş olması ve ürün kalitesi olmak üzere iki kriterin belirleyici olduğu belirtiliyor. Söz konusu kriterlerin belirlenmesi ve tespiti için MallforAfrica tarafından “Afrika Üretimi Ürün Standartları (Africa Made Product Standards)” isimli yeni bir kuruluşun faaliyete geçirildiği ifade ediliyor.

Kaynak: https://www.nextbigfuture.com/2018/01/global-electric-car-sales-will-top-2-million-in-2018-and-china-will-top-1-5-million.html 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler