Atatürk Havalimanı'nda Uyuşturucu Operasyonu

Son Güncellenme Tarihi: 31.10.2016 |

Atatürk Havalimanı'nda Uyuşturucu Operasyonu

Atatürk Havalimanı'nda Uyuşturucu Operasyonu

Atatürk Havalimanı Kargo bölümünde uyuşturucu operasyonu vardı. İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin kargo bölümüne düzenlediği operasyonda, tencere ve tavaların içinden ABD‘ye gönderilmek istenen 10 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyonda, Atatürk Havalimanı Kargo Terminalinden Amerika’ya kargo olarak gönderilmek istenen iki adet karton kutu içerisinde 9 adet tencere ve tava incelemeye alındı.

Gönderilmek istenen kargo kutularında yapılan x-ray taramasında, kutuların içerisinde bulunan tencere ve tavaların taban kısımlarında şüpheli yoğunluklar bulunduğu görüldü.

NARKOTİK DEDEKTÖR KÖPEKLERİ TESPİT ETTİ

Durumundan şüphelenen kargo paketleri, narkotik köpeklerine koklatıldı. Köpeklerin uyuşturucu tepkisi vermesi üzerine paketlere üzere el konuldu.

KIRMIZI BİBER DE ÇIKTI

Köpeklerinin tepkisi üzerine tencerelerin taban kısımları çekiçle vurularak açıldı. Tencerelerin taban kısmına yapılan özel bölmeler içerisinde tam 10 kilo Afyon Sakızı ele geçirildi. Uyuşturucuların piyasa değerinin 165 bin TL olduğu belirlendi. Kaçakçıların kırmızı biberleri narkotik dedektör köpeklerinin uyuşturucunun kokusunu almasını engellemek için koydukları belirlendi.

UYUŞTURUCU KARGOLARI AKSARAY VE BEYOĞLU’NDAN

Söz konusu kargonun nasıl ve kimler tarafından gönderildiği konusunda yapılan araştırmalarda, kargoların Aksaray‘da bulunan bir kargo şubesinden gönderildiği, aynı şekilde tencerelerin gönderilmek istendiği Amerika adresine daha önce de Beyoğlu kargo şubesinden bir kargo daha gönderildiği belirlendi.

Aksaray ile Beyoğlu Kargo şubelerinde bulunan kamera görüntüleri üzerinden yapılan incelemede, uyuşturucu kargosunu gönderenin C.G. olduğu belirlendi. C.G.’nin yakalanması için operasyonlara devam ediliyor.

Kaynak: http://www.havacilikhaber.net/havalimani/ahlde-uyusturucu-operasyonu.html 

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler