AKİB’den’den Keraste ve Palet Sektörü URGE Projesi

Son Güncellenme Tarihi: 17.01.2020 |

Akdeniz Mobilya, kağıt ve Orman ürünleri İhracatçılar Birliği URGE Projesi duyurusu

AKİB’den’den Keraste ve Palet Sektörü URGE Projesi
Akdeniz Mobilya, kağıt ve Orman ürünleri İhracatçılar Birliği URGE Projesi duyurusu

Türkiye kereste, palet sektörünün yurt dışı pazarlarında etkinliğinin arttırılması ve uluslararası rekabet gücünün geliştirilebilmesi amacıyla, Ticaret Bakanlığı'nın 2010/8 Sayılı "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” Kapsamında, Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından yeni bir proje başlatılıyor.

Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliğince yürütülecek bu proje kapsamında bir araya gelecek olan firmalar, uluslararası pazarlara girmek ve rekabet güçlerini artırmak için uzman ve danışmanlar eşliğinde ihtiyaçlarını belirleyerek, bu belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda, aşama aşama ihtiyaç analizi, danışmanlık-eğitim ve yurt dışı faaliyetlere yönelik harcamalarının destek kapsamında değerlendirilmesi imkânı bulacak.

2010/8 Sayılı "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesine ilişkin Tebliğ” çerçevesinde düzenlenecek olan bu projeye katılan firmalar, her bir organizasyon maliyetinin %75'i oranında devlet desteğinden prefinansman olarak yararlanabilecekler.

Projeye katılım sağlamayı talep eden firmaların haberin devamında yer alan linkteki formu doldurarak, belge asıllarını en geç 17 Ocak 2020 Cuma günü saat 17:00'a kadar kargo ile veya elden Akdeniz Mobilya, Kağıt ve orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Limonluk Mah. Vali Hüseyin Aksoy Cad. No:4 Yenişehir 33120 Mersin adresimize ulaştırmaları gerekiyor. Proje için Ticaret Bakanlığı onayı bekleniyor.

Proje yazısı için tıklayınız

Bilgi Notu için tıklayınız

Katılımcı şirket talep yazısı için tıklayınız
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler