Akyaka'da "Engelsiz Plaj" açıldı

Son Güncellenme Tarihi: 3.08.2016 |

Akyaka'da "Engelsiz Plaj" açıldı

Akyaka'da "Engelsiz Plaj" açıldı

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Sakin Kent Akyaka Mahallesi'nde, engellileri denizle buluşturmak için oluşturulan "Engelsiz Plaj" törenle açıldı.

Mavi bayraklı özel plajda fiziksel engellilerin denize daha kolay girebilmelerini sağlayacak özel yürüyüş platformları, şezlonglar ve soyunma kabinleri bulunuyor. 

Engelliler ve aileleri plajı ücretsiz olarak kullanabilecek. 

"Hayatın her alanına dahil olmalarını istiyoruz"

Plajın açılışında konuşan Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç, engellilerin hayatın her alanına dahil olmalarını istediklerini söyledi:

"Engelli vatandaşlarımızın, diğer vatandaşlarımız gibi denize girebilmelerini sağlamak için proje uyguladık. Biz engelli bireylerimizin hayatın her alanına dahil olmalarını istiyoruz. Çalışma, sosyal, sportif aktivite alanlarının tamamında hayata dahil etmek istiyoruz. Bu projemiz de bunlardan birisi. Haziran ayı sonuna kadar Milas, Datça, Bodrum ve Ula ilçelerinde 4 plajımızı daha vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız."

"Artık daha özgür hissedecekler"

Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu da açılışta bir konuşma yaptı. Çalışmadan memnun olduklarını ifade eden Çakıroğlu, "Engellilerimiz şimdi kendilerine tahsis edilecek sandalyeler ile denizde kendilerini çok daha özgür hissedecekler" dedi.

Kaynak: AA

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler