Amazon, Türkiye’den Avrupa'ya İhracat Yapacak

Son Güncellenme Tarihi: 12.06.2019 |

Amazon yaptığı son açıklama ile Türkiye’den Avrupa’ya e-ihracata başladığını ifade etti.

Amazon, Türkiye’den Avrupa'ya İhracat Yapacak
Amazon yaptığı son açıklama ile Türkiye’den Avrupa’ya e-ihracata başladığını ifade etti.


Türkiye’de faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başlayan e-ticaret devi amazon ile Türkiye’den 28 Avrupa ülkesinde müşterilere ulaşacak.

E-ihracat programının hayata geçmesi ile beraber, KOBİ’ler sadece "amazon.com.tr’de" yer alan kategorilerde değil, Amazon’un Avrupa’da faaliyet gösterdiği ülkelerde yer alan güzellik, el yapımı ürünler ya da araba aksesuarları gibi farklı kategoride birçok ürün satma imkanı bulacak.Türk KOBİ’leri İçin Dönüm Noktası
Yapılan açıklamada Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, Avrupa’ya e-ihracatın Türk KOBİ’leri için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Marriott, "Girişimci ruhuyla tanınan Türk KOBİ’lerini milyonlarca potansiyel aktif müşteriyle buluşturmaktan büyük heyecan duyuyoruz. 2000 yılında satıcıları da bünyesine dahil ettiği günden bu yana Amazon dünyanın her yerindeki girişimcinin büyümesindeki en büyük destekçilerden biri oldu. Amazon.com.tr olarak bugün KOBİ’lerin büyüyerek gelişmeleri ve güçlenmeleri için yaptığımız çalışmalarla Türkiye'den Avrupa'ya ihracatı başlatıyoruz. Satıcıların başarılı olması için çeşitli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz, yüklerini azaltacak araçlar sunuyor ve satışlarını artırmalarına destek oluyoruz." dedi.


e-İhracat Nasıl Olacak?
Açıklamada küçük ya da büyük her ölçekten işletmenin Amazon kayıt sayfası aracılığıyla kolayca kaydolabildiği e-ihracat programının satıcılara ürünlerini Avrupa’daki müşterilere satma imkanı sunduğu belirtiliyor.

Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Dış Ticaret Haberleri