Amerika İle İngiltere Arasında STA Yakın

Son Güncellenme Tarihi: 11.01.2017 |

Amerika İle İngiltere Arasında STA Yakın

Amerika İle İngiltere Arasında STA Yakın

Johnson, Amerika Birleşik Devletleri ziyaretinde Washington’da, Donald Trump’ın ekonomi ve dış politika yönetiminde yer alması beklenen önemli isimlerle görüştü.

İngiltere Dışişleri Bakanı, Londra’ya dönüşünde, İngiltere Parlamentosu’nun alt kanadı Avam Kamarası’ndaki oturumda milletvekillerini bilgilendirdi.

Boris Johnson, Amerika Birleşik Devletleri’nde İngiltere’ye gösterilen ilgiyi gözlediğini ve iki ülke arasında serbest ticaret anlaşmasının zamanı olduğunu söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde de Johnson’ın görüştüğü Senato Dış İlişkiler Komisyonu başkanı, Cumhuriyetçi senatör Bob Corker, Donald Trump yönetiminin göreve gelmesiyle serbest ticaret anlaşması yapmak için görüşecekleri ülkenin öncelikle İngiltere olacağını söyledi.

20 Ocak’ta Amerika Birleşik Devletleri başkanlık koltuğunu Donald Trump’a devredecek olan Barack Obama, daha önce, Brexit oylamasında Avrupa Birliği’nden ayrılmayı tercih etmesi durumunda İngiltere’nin serbest ticaret anlaşması imzalayacakları son ülke olacağını söylemişti.

Kaynak: euronews.com 

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler