Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği’nden Meclis Ziyareti

Son Güncellenme Tarihi: 18.07.2019 |

Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 11. Kalkınma Planı çerçevesinde ‘Gümrük Müşavirleri Odası’ maddesi ile ilgili TBMM Milletvekilleri ile önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği’nden Meclis Ziyareti
Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 11. Kalkınma Planı çerçevesinde ‘Gümrük Müşavirleri Odası’ maddesiyle ilgili TBMM Milletvekilleri ile görüşmeler gerçekleştirdi.


Ankara Gümrük Müşavirlerini temsilen eden heyette Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Aslıhan Çelebi ve Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı. Ziyaret edilen milletvekilleri isimleri ise şöyle; Emine Gülizar Emecan CHP İstanbul Milletvekili, Durmuş Yılmaz İyi Parti Ankara Milletvekili, Bekir Kuvvet Erim AK Parti Aydın milletvekili, Plan Bütçe Komisyonu dışında Prof. Dr. Ayhan Altıntaş İyi Parti Ankara milletvekili.


Aslıhan Çelebi konu hakkında Gümrük TV’ye yaptığı açıklamada, “Plan Bütçe Komisyonu’nda yer alan milletvekillerimize 11. Kalkınma Planı çerçevesinde ziyaretlerde bulunduk. Dün komisyondan geçen ve yarın Genel Kurul’da oylanacak olan 11. Kalkınma Planı çalışmaları için kendilerine teşekkür ettik. Milletvekillerimiz, 525 /5 No’lu Gümrük Müşavirleri Odasının kurulması maddesi ile ilgili desteklerini açıkladılar. Sektörümüzün sorunları ile ilgilenen vekillerimiz birlikte istişarede bulunmamızın önemini belirterek ODA yasasının biran önce hazırlanarak Meclis’e aktarılmasını dilediler.” Dedi.


Başkan Çelebi konuşmasının devamında, “Bir de önceki Müsteşarımız ve Konya Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız ile kısa bir görüşme gerçekleştirdik, kendisi gümrük camiasına selamlarını ileterek gümrük müşavirlerinin sorunlarının çözümünde destek verebileceklerini ifade etti. Vekillerimiz ile iletişimi bırakmadan Oda Yasası Taslağımız Meclise geldiğinde de Meclis çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Gümrük TV
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler