Arkas Lojistik'ten 5 Milyon Euroyu Bulan Yatırım

Son Güncellenme Tarihi: 30.07.2019 |

Arkas lojistik, büyüme hedefleri doğrultusunda filo yatırımlarına devam ediyor.

Arkas Lojistik'ten 5 Milyon Euroyu Bulan Yatırım
Arkas lojistik, büyüme hedefleri doğrultusunda filo yatırımlarına devam ediyor.


Şirket, Temmuz ayında 4 milyon 750 bin Euro’luk yatırımla 55 adet ‘2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY)’ ödüllü Ford, Trucks F-MAX’i filosuna katarak filosunu hem güçlendirdi hem de gençleştirdi. Filodaki ilk F-MAX olacak araçların 25 adedini Temmuz ayında 30 adedini Eylül ayında teslim alacak olan Arkas Lojistik, 500 çekiciye sahip.

Arkas Lojistik, Ford Trucks ile Süregelen İş Birliği
Yaptığı yatırımlarda çevre bilinciyle hareket eden şirketin seçiminde F-MAX’lerin yüzde 6 daha az yakıt tüketmesi en büyük etken olurken, ergonomik ve kullanıcı dostu olması da etkili oldu.
Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez, “tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği ve üretimi tamamen Türkiye’de yapılan Ford Trucks’ın araçlarını filomuza kattık. Böylece aynı zamanda yerli üretime ve dolayısıyla Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyoruz.” diye belirtti.
Türkiye’de ve dünyadaki büyük altyapı ve inşaat projelerinde önemli görevler üstlenen, yatırımları ile ülkemize değer katan Arkas Lojistik deniz, kara, hava ve demiryolu taşıma hizmetleri ile depolama, dağıtım, özel proje taşımaları ile komple lojistik hizmeti sunmakta.

Çevreci Araçlar
Özellikle büyük bir kara nakliye filosuna sahip olmanın sorumluluğuyla sürdürülebilirliği de ilk sıraya koyuyor. Kara filosundaki araçların yıllık ortalama 25 milyon kilometre yol kat ettiği ve yaklaşık 8 milyon 750 bin litre yakıt tükettiği göz önüne alındığında araçların sunduğu yakıt tasarrufu, hem maliyet hem de sürdürülebilir çevre konusunda büyük bir geri dönüşüm sağlıyor. Euro 6 normuna sahip bu araçlar yakıt tasarrufu sağlarken karbon salınımını düşürüyor.


Arkas.com
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Lojistik Haberleri