Avrupa Birliği Sınır Yetkililerini Taşıyan Uçak Düştü

Son Güncellenme Tarihi: 24.10.2016 |

Avrupa Birliği Sınır Yetkililerini Taşıyan Uçak Düştü

Avrupa Birliği Sınır Yetkililerini Taşıyan Uçak Düştü

Sabah saatlerinde Malta'dan kalkan ve Avrupa Birliği sınır yetkililerini taşıyan bir uçak kalkıştan kısa bir süre sonra düştü.

Malta Luqa Havalimanı'ndan askeri personeli ile birlikte havalanan bir uçak, kalkışından çok kısa bir süre sonra pistin yakınına düştü. Düşmesinin hemen ardından alevler için kalan uçakta kaynaklardan ve görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre 5 kişi hayatını kaybetti.

KISA SÜREDE ENKAZA DÖNDÜ

Ekiplerin kısa bir süre sonra müdahale ettiği uçak enkaza dönerken Kazada en az 5 kişinin hayatını kaybettiği ve arama kurtarma çalışmalarının halen sürdüğü belirtildi.

MALTA'NIN EN BÜYÜK UÇAK KAZASI

Havalimanı’nda yere çakılan uçaktan, sağ kurtulan olmadı. Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri henüz netleşmedi. Yetkililer, havaalanında çalışmaların sürdüğünü ve uçuşların Sicilya Adası’na yönlendirildiğini belirtirken, kaza Malta’nın barış zamanlarındaki en büyük uçak kazası olarak kayıtlara geçti.

UÇAK SEFERLERİ DURDU

Malta'da tüm uçak seferlerinin durduğu bildirildi. Öte yanda AB sınır ve sahil güvenliği sağlayan Frontex isimli acente, uçağın kendileri tarafından sevk edilmediğini açıkladı.

Kaynak: internethaber.com

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler