Bakan Tüfenkci, ASO 54'üncü Yıl Ödül Töreni'ne Katıldı

Son Güncellenme Tarihi: 23.01.2018 |

Bakan Tüfenkci, ASO 54'üncü Yıl Ödül Töreni'ne Katıldı

Bakan Tüfenkci, ASO 54'üncü Yıl Ödül Töreni'ne Katıldı
Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Ankara Sanayi Odası (ASO) 54. Yıl Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada,

Türkiye'nin ve Ankara'nın iktisadi hayattaki başarısının öncelikle iş adamlarının başarısı olduğuna işaret ederek, Ankara'nın özellikle son dönemde memur, ticaret, tarım kenti kimliğinden sıyrılarak, bir sanayi kenti kimliğine de bürünmeye başladığını söyledi.

Ankara'nın, yeni açılan organize sanayi bölgeleri, fabrikaları ve işletmeleriyle değer, hizmet ve istihdam ürettiğini vurgulayan Tüfenkci, Türkiye'nin son 15 yılda ihracatta ciddi bir yükseliş ve hız yakaladığını ifade etti.

Bakan Tüfenkci, Türkiye'de 2002'de 33,7 milyar dolar olan imalat sanayisi ihracatının 2017'de 4 kattan fazla artarak 147,2 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde sanayinin ve sanayi ihracatının gelişmesine yönelik stratejilere önem ve öncelik verdiklerini belirten Tüfenkci, "Sanayide, Türkiye'nin önemli bir üretim üssü haline gelmesini destekliyoruz. İnşallah 2019'u başarıyla geçtiğimizde, önümüzdeki dönem 2023 hedeflerimize doğru hızla yürüdüğümüz bir dönem olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: https://www.gtb.gov.tr/haberler/bakan-tufenkci-aso-54-yil-odul-torenine-katildi 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler