Bazı Üretici Firmalar Ürünlerini Piyasadan Geri Çağırıyor

Son Güncellenme Tarihi: 25.01.2018 |

Bazı Üretici Firmalar Ürünlerini Piyasadan Geri Çağırıyor

Bazı Üretici Firmalar Ürünlerini Piyasadan Geri Çağırıyor
İngiltere: Tesco firması, çikolatalı kek paketlerini hatalı olarak havuçlu kekle paketlediği için ürünlerini geri çağırıyor. Havuçlu kek paketli ürünlerin ceviz ihtiva etmesi ve bu durumun ürün etiketlerinde belirtilmemesi, cevize alerjisi olan kişiler için tehlike arz ediyor.

Avusturya: DM Drogerie şirketi, bir kavanozda tespit edilen klor içerikli temizlik maddesi kalıntıları nedeniyle bebek mamalarını geri çağırıyor. “Babylove Erdbeere&Himbeere in Apfel-190gr” isimli ve 5/7/2019 tarihli ürünlerin bu kapsamda olduğu belirtildi. Firma, ekipman temizliği veya gıda işleme sürecinde kullanılan klor varlığının bu mamalarda bulunabileceğine dikkat çekti.

ABD: Hempler Foods Group LLC firması 1.8 ton miktarında kırmızı biber ürününü, metal bulaşması endişesi nedeniyle geri çağırıyor. Çağrılan ürünler, 2.25 lb vakumlu paketli, 10/10/2017 tarih ve 59716 kodlu “Hempler’s Family Classic Pepporoni Natural Smoke Flavoring Added” isimli ürünleri kapsıyor.

Almanya: XOX Geback firması, patates kızartması ürünlerini metal bulaşması endişesinden dolayı geri çağırıyor. Çağrılan ürünler “XOX Pommes Snack Ketchup”, “XOX Snack Schranke”, “Bravo Snack Mix”, “ Bravo Pommes Snack Ketchup” markalı ürünleri kapsıyor.

Kanada: Loblaw şirketi, olası cam varlığı sebebiyle “Sweet Chipotle Prepared Mustard” isimli hardal ürününü geri çağırıyor. Şimdiye değin, bu ürünle alakalı bir yaralanma hadisesinin bildirilmediği belirtiliyor.

Danimarka: Bager Orum firması, fırın ürünlerindeki fare endişesi nedeniyle fırın ürünlerini geri çağırıyor.

Yeni Zelenda: The Source Bulk Foods firması, bildirimi yapılmayan sütten dolayı, Hindistan sütü tozu ürünlerini geri çağırıyor.

Avustralya: Le Rose Nominees Pty şirketi, bildirilmeyen fıstık ve ceviz alerjeni dolayısıyla meyveli tart ürünlerini geri çağırıyor. Alerjisi olan kişilerin bu ürünleri tüketmesinin tehlike arz edeceği belirtiliyor.

Kaynak: foodqualitynews
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler