Bir Kahraman, Fethi Seki !

Son Güncellenme Tarihi: 7.01.2017 |

Bir Kahraman, Fethi Seki !

Bir Kahraman, Fethi Seki !

İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak günü meydana gelen terör saldırısında trafik polisi Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can hayatını kaybetmiş, 2'si polis 7 kişi yaralanmıştı.  

Adliyenin C kapısı önüne bomba yüklü araç ile gelen teröristlerin otoparka girmesine izin vermeyen “Şahinler Timi’nde” görevli trafik polisi Fethi Sekin, teröristlerle mermisi bitene kadar çatışarak, daha fazla can kaybı olmasının önüne geçmişti. Kendini siper eden kahraman polis Fethi Sekin, teröristlerden birini öldürerek, olay yerinde şehit olmuştu. 

Fethi Seki Kimdir ?

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde motosikletli ’Şahinler Timi’nde görev yapan Fethi Sekin aslen Elazığlı. Rabia Sekin ile evli olan Fethi Sekin 16 yaşında Tolunay, 15 yaşında Dila, 8 yaşında Nisa adında 3 çocuğu var. 

Şehit polis Sekin’in 62 yaşındaki annesi Hatun Sekin’i 55 gün önce kanserden dolayı kaybettiği ve 66 yaşındaki babası Mehmet Zeki Sekin’in de eşini kaybetmesinden sonra İzmir’deki oğlunun yanına gittiği belirtildi. 6 kardeşi olan ve 8 yıldır İzmir’de bulunan şehit polis memuru Fethi Sekin’in cenazesinin de Baskil İlçesine bağlı Doğancık Köyüne getirilip bugün toprağa verileceği belirtildi.

Ailesi İçin Kampanya Başlatıldı

Şehit polisin geride kalan eşi ve çocukları için destek kampanyası başlatıldı. ‘Change.org’da kampanyayı başlatan Emel Erdal, Cumhurbaşkanı’na çağrı yaparak; “Fethi Sekin’in adı İzmir Adliyesi önündeki caddeye verilsin, üç çocuğu iyi okullarda burslu okutulsun, eşine ömür boyu emekli milletvekili maaşı verilsin” dedi.

Galatasaray kulübü ise, bir Galatasaray taraftarı olan Fethi Sekin'in futbolcu oğlu Tolunay'a kapılarını sonuna kadar açarak tüm imkanları onun için seferber edeceğinin sözünü verdi.

Zeytin, Kulübenin Önünden Ayrılmıyor

Kahraman polisin yıllar önce bakımını üstlendiği ‘Zeytin’ adındaki köpeği ise, 5 Ocak gününden beri  Adliye binası girişindeki polis kulübesinin önünden ayrılmıyor. İzmir Adliyesi C kapısı girişindeki kafeteryanın çalışanı Zafer Gültekin,  İzlediğimiz kamera görüntülerinde saldırı sırasında da Zeytin'in şehit polisin yanında olduğunu gördük." dedi. 

İzmir Adliyesi'nde yaşanan terör saldırısında yaralananlara acil şifalar, hayatını kaybedenlere rahmet dileriz. 

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler