Çerkezköy Gümrük Sahası İçin Yeni Gelişme

Son Güncellenme Tarihi: 26.12.2017 |

Çerkezköy Gümrük Sahası İçin Yeni Gelişme

Çerkezköy Gümrük Sahası İçin Yeni Gelişme
Çerkezköy Gümrük Parkı için yeni gelişmeler yaşanıyor. Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nin yakınındaki 86 dönümlük hazine alanının gümrük parkı olarak düşünülüyor.

Çerkezköy’ün hemen girişinde bulunan ve trafik yoğunluğuna neden olan Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü ve Gümrük Parkı’nın taşınması için çalışmalar sürüyor. Daha önce Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü ve TIR parkının Veliköy’de bulunan spor alanı olarak belirlenen alana taşınmasının düşünülmüştü. Ancak bu bölgenin ‘Taşkın sahası’ olması nedeniyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan veto yedi. Bakanlık yetkilileri, yeni gümrük sahası için girişimlerine devam etti.


86 DÖNÜMLÜK ALAN
Yapılan yeni yer arayışlarında Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nin ilerisinde bulunan Veliköy Çiftlik Evlerinin hemen karşısındaki hazineye ait 86 dönümlük alan gümrük sahası için uygun olduğuna kanaat getirildi. Bu taşınmazın orman bölgesinde kaldığı için tarım arazisi olarak geçtiği belirtildi. öğrenildi. Bu alanın gümrük sahası olarak yapılması için girişimlerin sürdüğü öğrenildi.

Kaynak :http://www.cerkezkoybakis.com.tr/gundem/gumruk-sahasi-icin-yeni-gelisme-h101653.html
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler