Çin Hükümeti, Tersanelerinin 2020 Hedeflerini Belirledi

Son Güncellenme Tarihi: 16.01.2017 |

Çin Hükümeti, Tersanelerinin 2020 Hedeflerini Belirledi

Çin Hükümeti, Tersanelerinin 2020 Hedeflerini Belirledi

Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojisi Bakanlığı (MIIT), Çin tersaneleri için reform ve dönüşüm rehberi yayınladı. Rehberde Çin tersanelerinin dünyadaki payının artması isteniyor.

Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojisi Bakanlığı (MIIT), Çin tersaneleri için reform ve dönüşüm rehberi yayınladı. 2020 yılına kadar Çin tersanelerinin uygulaması gereken adımları belirleyen rehberde Çin tersanelerinin dünyadaki payının artması isteniyor.

Rehbere göre tersaneler teknoloji kullanımlarını arttıracak ve akıllı imalat sistemlerine geçecek. Hükümetin askeri gemi inşasında tersanelerden destek beklediği belirtilen rehberde, tersanelerin uluslararası anlaşmalarla dünyadaki konumlarının güçlendirilmesi isteniyor. 

MIIT, yayınladığı raporda Çin merkezli tersanelerin devlet tarafından destekleneceği de belirtiliyor. 

MIIT yayınladığı raporda tersanelerin 2020 hedeflerini de belirledi. Çin merkezli tersanelerin yerli gemi yapımındaki paylarının yüzde 70'i geçmesinin istendiği raporda, dünya deniz teçhizatında da paylarının yüzde 30'u geçmesi isteniyor. 

2016'yı hedeflenen gemi üretiminin altında kapatan Çin, Asya tersanelerinde yaşanan krizin etkilerini en aza düşürmeyi hedefliyor. 2016'nın son üç ayındaki gemi üretimi yüze 22,9 azalan Çin, 2017 yılı için aldığı siparişlerle piyasayı canlandırmayı başardı. 

Kaynak: Yasin ARSLAN / http://www.denizhaber.com.tr/cin-hukumeti-tersanelerinin-2020-hedeflerini-belirledi-haber-72095.htm

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler