Construct Canada Fuarı Başvuruları Başladı

Son Güncellenme Tarihi: 22.07.2016 |

Construct Canada Fuarı Başvuruları Başladı

Construct Canada Fuarı Başvuruları Başladı

30 Kasım - 2 Aralık 2016 tarihleri arasında Kanada'nın Toronto şehrinde, Metro Toronto Convention Centre South Building'te düzenlenecek "The Buildings Show - Construct Canada 2016” fuarının Türkiye milli katılım organizasyonu İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birliği (İMMİB) tarafından gerçekleştirilecek.

Dünya inşaat malzemeleri pazarı toplamı yaklaşık 6,80 Trilyon Dolar olup, Kanada 2014 yılında gerçekleştirdiği 29 Milyar Dolarlık yapı malzemeleri ithalatı ile Dünya 6.sı konumundadır. Türkiye ise 21,2 Milyar Dolar ihracatı ile 2014 yılında dünyanın 10. büyük ihracatçısı oldu.

PM Expo, Home Builder Renovator Expo, World of Concrete Pavilion, IIDEX Canada ve Real Estate Forum etkinlikleri ile aynı anda düzenlenecek olan fuar Kanada'nın en büyük fuarı konumundadır. Yapı ve inşaat malzemeleri, inşaat restorasyonu, beton ve inşaat, ekipman ve tesis yönetimi konularında düzenlenecek "CONSTRUCT CANADA 2016” fuarına İMMİB organizasyonu altında katılacak firmalar için;

Yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, catering, internet, temizlik vb. diğer hizmetler ile teşhir ürünlerinin gidiş nakliyesini içeren katılım bedelinin 985 $/m2olacağı öngörülmektedir. Ekonomi Bakanlığı'nın 2009/5 sayılı yurtdışında gerçekleştirilen fuar katılımlarının desteklenmesine ilişkin tebliğ'i uyarıncadestek oranı %50 olacak. Firmaların alacağı azami destek tutarı ise 15.000 $'ı geçemeyecek.

Söz konusu fuara İMMİB organizasyonunda katılmak isteyen firmaların http://tinyurl.com/CONSTRUCT2016  linkinde yer alan katılımcı firma başvuru formunu doldurmaları ve başvuru formunda yer alan banka bilgilerine talep edilen her m2 alan için 100 $ (örn. 20 m2 kiralanması durumunda ödenecek avans tutarı: 20m2x 100 $ = 2.000 $) avans tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 1 Temmuz 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Birliğimiz Maden Sektör Şubesine (E-posta: baris.unel@immib.org.tr) göndermelerini gerekiyor.

Kaynak: İMMİB

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler