Dereköy Sınır Kapısında Suikast Silahları ve Binlerce Mermi Yakalandı

Son Güncellenme Tarihi: 21.10.2016 |

Dereköy Sınır Kapısında Suikast Silahları ve Binlerce Mermi Yakalandı

Dereköy Sınır Kapısında Suikast Silahları ve Binlerce Mermi Yakalandı

Dereköy Sınır Kapısı'nda, Bulgaristan'dan Türkiye'ye giriş yapan bir araçta, 3 kalaşnikof ile 3 Glock, 1 Uzi, 5 CZ marka tabanca ile 2 bin 433 mermi bulundu. Olaya ilişkin aracın sürücüsü H.G. gözaltına alındı.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ile Dereköy Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Bulgaristan'dan Türkiye'ye giriş yapmak üzere Dereköy Gümrük Sahası'na gelen H.G. idaresindeki CB 2934 BM plakalı aracı, şüphe üzerine durdurdu.

Dedektör köpeği ile yapılan aramada, aracın kapı bölmelerine yerleştirilmiş seri numarası kazınmış 3 seyyar dipçikli kalaşnikof, taban süpürgeliğinin iç ve göğüs kısmında ise seri numaraları silinmiş 3 Glock, 1 Uzi, 5 CZ marka tabanca, bunlara ait 24 yedek şarjör ve 34 tabanca mermisi ile bin 399  kalaşnikof mermisi bulundu. Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünde x-ray taramasından geçirilen araçta, bagaj hoparlör izine zulalanmış vaziyette suikast  silahlarına ait bin tabanca mermisi ele geçirildi. Olayla ilgili sürücü H.G. gözaltına alındı.

Kaynak: milliyet.com

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler