Deri Sektörünün Can Damarı Rusya

Son Güncellenme Tarihi: 1.11.2016 |

Deri Sektörünün Can Damarı Rusya

Deri Sektörünün Can Damarı Rusya

İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dinç, Rusya piyasasının çok önemli olduğunu belirterek, “Deri sektörü olarak önceliğimiz Rusya piyasası” dedi. Sputnik’e konuşan Dinç şu ifadeleri kullandı: “Sovyetler’in dağılmasının ardından Türk deri sektörü Rusya piyasası sayesinde ihracat oranını daha da artırdı. Tabii Türk deri sektörü çok eski ve zengin bir tecrübeye sahip. Fakat Rus piyasası deri sektörümüzün gelişmesinde önemli katkı sağladı. Rus tüketiciler de bizim ürünlerin kalitesini iyi biliyor. Ürünlerimizin yaklaşık yüzde 90’ı Rusya’ya gönderiyoruz. Rusya piyasası bize yabancı değil. Türk deri sektörü olarak daha sağlıklı ve kaliteli ürünler üretmek için milyonlarca yatırım yaptık, en çağdaş teknoloji kullanıyoruz. Rusya’daki mağazalardaki 'Yüzde 100 Türk deri ürünleri'yazıları da kalitemizi ortaya koyuyor.” 

'YENİLENEN RUS EKONOMİSİ İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ'

24 Kasım uçak krizine de değinen Dinç, “Malum olay Türk deri sektörünü de olumsuz etkiledi. Şimdi ilişkilerimiz düzeliyor. Ekonomi ilişkilerimizin eski düzeyine döneceğne inanıyoruz. Her iki ülke yönetiminin bu yönde attığı adım ve aldığı kararları destekliyoruz. Örneğin ruble ve tl ile karşılıklı alıveriş konusu deri sektörü için riskli olabilir. Fakat bu konuda gerekli adımlar atılarak çözümler üretilirse neden olmasın? Rusya bizler için önemli. Deri sektörü olarak önceliğimiz Rusya. Tabii bugün Rus ekonomisi yenileniyor, kabuk değişiyor. Biz deri sektörü olarak da bu değişikliğe hazırız” ifadelerini kullandı.

ULUSLARARASI İSTANBUL DERİ FUARI’NA HAZIRLANIYORUZ'

Dinç açıklamalarına şöyle devam etti: “1-3 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Alleather-IDF Fuarı’na ciddi şekilde hazırlanıyoruz. Rusya’dan değerli meslektaşlarımızı bekliyoruz. Hedeflerimiz yeni piyasalar ve Rusya pazarına yönelik işbirliğimizi artırmak. Rus konuklarımız, fuarda çağdağ teknolojimizi ve kaliteli ürünlerimi görme şansını yakalayacak.”

Kaynak: tr.sputniknews.com / https://tr.sputniknews.com/columnists/201611011025578122-deri-rusya-turkiye-ekonomi/

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler