"Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye İçin Küresel Ölçekte Markalar Oluşturmamız Gerekiyor"

Son Güncellenme Tarihi: 16.01.2020 |

Deri sektörünün en önemli fuarı LeShow, İstanbul Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Fuarın açılışında konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, “Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye için küresel ölçekte markalar oluşturmamız gerekiyor.” dedi.

"Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye İçin Küresel Ölçekte Markalar Oluşturmamız Gerekiyor"

Deri sektörünün en önemli fuarlarından LeShow Deri ve Moda Fuarı, ikinci kez İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. Deri, kürk ve tekstil moda endüstrilerinin en üst düzey markaları için yeni hedef pazarlara açılan giriş kapısı konumundaki 2. LeShow İstanbul-2020, moda tasarımcıları, önemli pazarlardaki sektörel temsilcileri ve satın almacıları bir araya getiriyor.Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye için küresel ölçekte markalar oluşturulması gerektiğini vurgulayan Gülle; “LeShow'da olduğu gibi her platformda tüketicilerle sürdürülebilir bağlar kurulması gerekiyor. Fuarın, bu açıdan önemli bir görevi üstlenmekte olduğunu ve sorumluluğunu ikinci yılında da başarıyla sürdürdüğünü hepimiz görüyoruz. Tasarımın ve markanın öne çıktığı, ürünlerimizin ve markalarımızın her geçen gün daha çok kitleye ulaştığı LeShow Fuarı, Moskova'da yakalamış olduğu başarıyı eminim ki İstanbul'da daha da ileriye taşıyacaktır“ dedi.


“Deri sektörü tasarımın kilit unsurlarını başarılı bir şekilde sentezledi”

Gülle, “216 ülke ve bölgeye ihracat yapan deri sektörümüz,Ukrayna'ya olan ihracatını yüzde 58, Sudan'a ihracatını yüzde 51, Suudi Arabistan'a ihracatını yüzde 41, Fas'a yüzde 73 Polonya'da ve İspanya'da ise yüzde 37 arttırarak önemli bir başarı gösterdi. Sektörümüzün en büyük ortağı ve LeShow'a 22 yıldır ev sahipliği yapan Rusya'ya ise ihracatımız 183 milyon dolar olarak gerçekleşti. Net anlaşılan bir şey var ki, Deri sektörümüz tasarımın kilit unsurlarını gerçekten çok başarılı bir şekilde sentezlemiş durumda.” dedi.

 

Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Dış Ticaret Haberleri