DKİB'in Yaş Meyve ve Sebze İhracatı

Son Güncellenme Tarihi: 30.01.2018 |

DKİB'in Yaş Meyve ve Sebze İhracatı

DKİB'in Yaş Meyve ve Sebze İhracatı
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Türk ürünlerinden yaş meyve sebzenin dış ülkelerinin pazarlarında görülmesinden ve tercih edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Gürdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, Polonya ve Slovenya piyasalarında yaş meyve sebze ve gıda ürünlerine yönelik teknik inceleme ziyareti düzenlediklerini belirtti.

Ziyaretlerde yetkililerle görüşme yaptıklarını da işaret eden Gürdoğan, Trabzon merkezli yaş meyve sebze firmalarının ürünlerinin Varşova sebze halinde yer almasının kendilerini gururlandırdığını kaydetti.

Gürdoğan, DKİB üyesi firmaların önümüzdeki dönemde bu piyasaya daha fazla yoğunlaşarak ürün sevk edeceklerini ve daha üst noktalara ulaştıracağını dikkati çekti.

Türk ürünlerinin Polonya pazarında bilinilirliğinin ve tercih edilmesinin sağlanması amacıyla bu yıl Varşova'da bir Türkiye günleri etkinliği düzenleneceğini belirten Gürdoğan etkinlikte Türk ürünlerinin tanıtımının yapılmasının talep edildiğini ve bu konuda da mutabakata varıldığını ifade etti.

Slovenya'da da gerçekleştirilen temaslar hakkında bilgilendirmede bulunan Gürdoğan, Slovenya pazarına da Trabzon merkezli ihracatçılara ait yaş meyve sebze ve fındık ihraç edildiğini aktardı.

Gürdoğan, Türk ürünlerinden yaş meyve sebzenin pazarda görülmesinden ve tercih edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını işaret ederek önümüzdeki dönemde gerek Polonya ve gerekse Slovenya'ya birlikleri organizasyonunda bir ticaret heyeti programı düzenleyerek bu pazarlara önem vereceklerini ve pazarda daha fazla Türk ürünlerinin yer almasına yönelik çalışmalar yaparak bölge firmalarını bu pazarlara yönlendireceklerini de belirtti.

Kaynak: https://www.haberler.com/dkib-in-yas-meyve-ve-sebze-ihracati-10510524-haberi/ 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler