Doğu Marmara Gümrük Bölge Müdürlüğü ve Gümrük Müdürlerinden Evyap Deniz İşletmeciliği’ne Ziyaret

Son Güncellenme Tarihi: 14.02.2018 |

Doğu Marmara Gümrük Bölge Müdürlüğü ve Gümrük Müdürlerinden Evyap Deniz İşletmeciliği’ne Ziyaret

Doğu Marmara Gümrük Bölge Müdürlüğü ve Gümrük Müdürlerinden Evyap Deniz İşletmeciliği’ne Ziyaret
Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir; Bölge Müdür Yardımcısı Ceylan Er, Derince Gümrük Müdürü Akif Ertekin, Körfez Petrokimya Gümrük Müdürü Temel Akkuş, Derince Gümrük Muhafaza Bölge Amiri V. İhsan Yılmaz ile birlikte Evyap Deniz İşletmeciliği ‘ne ait Evyap Limanı’na kurumsal iletişim çerçevesinde ziyarette bulundu.

Kamu ve özel sektör işbirliğinin güçlendirilmesi, gümrük hizmetlerinin daha hızlı ve daha kolay yapılarak, ülke gelişimine katkı sağlamak, Türkiye’yi dünyada Hızlı ve Kolay Ticaretin Güven Kapısı haline getirmek üzere sektörün önünü açmak düşüncesiyle yapılan ziyarete; Evyap Deniz İşletmeciliği 90. yıl sunumuyla başlanıp, ithalat-ihracat lojistik işlemleri hakkında bilgi alınarak devam edildi.

Ziyarette heyetimize eşlik eden Evyap Kamusal İlişkiler Koordinatörü Şevki Mete; Evyap Limanının 2003 yılında Liman İşletmeciliği sektöründe faaliyete başladığını, Türkiye sanayisinin merkezi olan İzmit Körfezi’nde toplam 265.000 m2 alan üzerine kurulu tesislerinde yıllık 855.000 TEU kapasiteli Konteyner Terminali ve yıllık 1 milyon ton elleçleme kapasitesine sahip Tank Terminali ile hizmet vermekte olduğunu ve Limanın Doğu Marmara sanayisinin en yakın noktasında, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynayan İstanbul, Kocaeli ve Adapazarı gibi endüstri merkezlerinin ortasında müşterilerine güvenli ve çevreci taşıma alternatifleri sunduğunu söyledi.

Ziyarette ayrıca Bölge Müdürü Musa Aydemir ve beraberindeki heyetle Liman sahası gezilerek gümrük personellerinin çalışma ofisleri, CFS ve X-RAY sahaları kontrol edildi ve çalışma sistemi hakkında ayrıntılı bilgi alındı. Bu arada, bu ziyaretten 10 saat öce X-ray taramasında ki iki olayda, sigara ve uyuşturucu yakalaması yapan ekip tebrik edildi.

Ziyarette heyetimize Evyap Kamusal İlişkiler Koordinatörü Şevki Mete ve Liman Yöneticileri eşlik etti.


Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler