Doğu Marmara Gümrük ve Bölge Müdürü Musa Aydemir'in İnceleme Ziyaretleri

Son Güncellenme Tarihi: 3.11.2016 |

Doğu Marmara Gümrük ve Bölge Müdürü Musa Aydemir'in İnceleme Ziyaretleri

Doğu Marmara Gümrük ve Bölge Müdürü Musa Aydemir'in İnceleme Ziyaretleri

Doğu Marmara Gümrük ve Bölge Müdürü Musa Aydemir, Bolu Gümrük Müdürlüğü, Bartın Gümrük Müdürlüğü, Sakarya Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı Karasu Limanı ile Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’na inceleme ziyaretinde bulundu.

Bolu Ziyareti

İlk olarak Bolu Gümrük Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yapımı devam eden Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) desteği ile yürütülen 19023 m2 alan içerisinde 4 katlı 1568 m2 Gümrük Müdürlüğü binası ile 3105 m2 geçici depolama alanı bulunan inşaatı gezerek yetkililerden bilgi aldı. İnşaatın yapım aşamasında katkıları bulunan Bolu Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen’de inşaatı gezerken Bölge Müdürüne eşlik etti. Bölge Müdürü daha sonra Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’i makamında ziyaret ederek, yapımı devam eden Gümrük Müdürlüğü ve geçici depolama yerinin  daha aktif hale nasıl getirilebileceği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bartın Ziyaret 

İlave tahsis edilen kat ile birlikte restorasyon işleri devam eden Bartın Gümrük Müdürlüğü'nün hizmet binasına ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Bölge Müdürü daha sonra geçici olarak faaliyet gösterilen Bartın Limanına geçerek burada yürütülen çalışmalar, limanın işleyişi hakkında bilgi aldı.

Sakarya Karasu Limanı Ziyaret

Aydemir, Kasım ayı içerisinde faaliyete geçecek olan Sakarya Karasu limanına geçerek burada, Karasu Limanın inşaat ve faaliyete geçişine ilişkin  IC İçtaş Sakarya Karasu Limanı Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Erhan Doğan ve yetkililerden bilgi aldı. Yoğun bir faaliyetin sürdüğü ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak limanın, bir an önce faaliyete geçmesi için idare olarak her türlü katkıyı sunacaklarını belirtti.

 

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler