"Domateste, Üzümde Putin'le Konuştum"

Son Güncellenme Tarihi: 17.01.2017 |

"Domateste, Üzümde Putin'le Konuştum"

"Domateste, Üzümde Putin'le Konuştum"

Türkiye’deki sebze-meyve fiyatlarını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik’in tedbir alması gerektiğini belirterek “Domateste, üzümde Putin'le konuştum. Rusya'ya satmak istiyoruz” dedi.

SGK hizmet binalarının açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artan sebze-meyve fiyatlarını eleştirdi. Domatesin tarlada 1 lirayken tüketiciyle 7-8 liradan satılmasına tepki gösteren Erdoğan, “Ne bu, arada olanlar kimler? İnsaf, insaf. Bu işe kesinlikle bir çözüm bulmamız lazım. Aracı-tefecilere lanet olsun derdik. Çiftçime sesleniyorum, 1 yıl önceden senin tarlanı satın alanlar noktasında dikkatli ol. Gıda ve Tarım (Hayvancılık) Bakanımızın (Faruk Çelik) tedbirini alması lazım” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bu konuyu görüştüklerini de şu sözlerle aktardı: “Domateste, üzümde Putin'le konuştum. Rusya'ya satmak istiyoruz. Çok sıkı Rusya tarafıyla bu ilişkileri kuralım, ihracatımızı artıralım. Onlar da bizden alacaklarını TL ile alsınlar. Böylece döviz kurunun baskısından da kurtulabiliriz.”

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/turkiye/201701171026805613-erdogan-putin-domates-uzum/

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler