Dünyanın En Büyük Konteyner Gemisi M/V MOL TRIUMPH, Mitsui OSK Lines'a Teslim Edildi

Son Güncellenme Tarihi: 30.03.2017 |

Dünyanın En Büyük Konteyner Gemisi M/V MOL TRIUMPH, Mitsui OSK Lines'a Teslim Edildi

Dünyanın En Büyük Konteyner Gemisi M/V MOL TRIUMPH, Mitsui OSK Lines'a Teslim Edildi

Dünyanın en büyük konteyner gemisi M/V MOL TRIUMPH, Mitsui OSK Lines'a teslim edildiDünyanın en büyük konteyner gemisi olan 20 bin 150 TEU taşıma kapasitesine sahip M/V MOL TRIUMPH, Mitsui OSK Lines'a teslim edildi.

Dünyanın en büyük konteyner gemisi olan 20 bin 150 TEU taşıma kapasitesine sahip M/V MOL TRIUMPH Mitsui OSK Lines'a (MOL) teslim edildi.

Marshall Adaları bayrağı altında seyredecek olan dünyanın en büyük konteyner gemisi M/V MOL TRIUMPH 400 metre boya 59 metre genişliğe ve 32.8 metre derinliğe sahip. 

Samsung Heavy Industries tarafından inşa edilen M/V MOL TRIUMPH, 14 bin TEU taşıma kapasitesine sahip konteyner gemilerine göre yüzde 25 ile yüzde 30 daha az yakıt tüketimine sahip.

Samsung Heavy Industries tarafından özel olarak tasarlanan; pervane, dümen valfi ve stator gibi bir çok çevre dostu ekipmana sahip olan M/V MOL TRIUMPH'un CO2 salınımı da yaklaşık yüzde 50 daha az.

2M İttifakı'nın FE2 hattında faaliyet gösterecek olan M/V MOL TRIUMPH ilk seferine önümüzdeki ayın başlarında çıkacak.

Xingang Limanı'ndan yola çıkacak olan M/V MOL TRIUMPH; Dalian, Qingdao, Şangay, Ningbo, Hong Kong, Yantian ve Singapur limanlarına yanaşacak. Daha sonra Süveyş Kanalı'ndan transit geçecek olan M/V MOL TRIUMPH; Tangier, Southampton, Hamburg, Rotterdamve Le Havre limanlarına uğrayacak. 

Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/dunyanin-en-buyuk-konteyner-gemisi-mv-mol-triumph-mitsui-osk-linesa-teslim-edild-haber-73463.htm

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler