E-Ticaret Yapanlar, Gelir Beyannamesi Vermek Zorunda

Son Güncellenme Tarihi: 11.01.2019 |

Ulusal Gelirler Ajansı: “Satış yapmak için kendine ait veya kiraladıkları elektronik mağazalarını veya halka açık çevrimiçi satış platformlarını kullanan tüccarların 29 Mart 2019 tarihine kadar Ulusal Gelir Ajansı’na gelir beyannamesi vermelidirler”

E-Ticaret Yapanlar, Gelir Beyannamesi Vermek Zorunda
Bulgaristan Ulusal Gelirler Ajansı’nın (NAP) internet sitesinde yayınlanan açıklamada “Satış yapmak için kendine ait veya kiraladıkları elektronik mağazalarını veya halka açık çevrimiçi satış platformlarını kullanan tüccarların 29 Mart 2019 tarihine kadar Ulusal Gelir Ajansı’na gelir beyannamesi vermelidirler” denildi.

Bu gereksinim, şu anda e-ticaretle uğraşanlar için geçerlidir ve e-mağaza kullanmaya başlayacak tüccarlar işlerine başlamadan önce buna dair bilgi vermelidir.

Bilgi sadece elektronik olarak NAP’ın üzerinden sağlanmakta ve bunun için elektronik imza gerekmektedir. Gereksinim, internet üzerinden satışlar gerçekleştiren gerçek ve tüzel kişiler için geçerlidir, yani internet üzerinden kendi eşyalarını satan vatandaşları kapsamamaktadır.

Bu elektronik hizmet, 28 Aralık 2018'den bu yana uygulanmaktadır ve şimdiye kadar on e-mağazadan elde edilen gelirin beyannamesi yapıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber

Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Dış Ticaret Haberleri