Elektrik Devleri Yenilenebilir Hidrojen Üzerindeki Güçlerini Birleştiriyor

Son Güncellenme Tarihi: 29.05.2020 |

Enel, Iberdrola, Ørsted ve EDP dahil olmak üzere büyük Avrupa elektrik devleri, Avrupa Komisyonu'nu yaklaşmakta olan pandemi sonrası planında yenilenebilir hidrojene öncelik vermeye davet eden ortak bir çağrı yayınladılar.

Elektrik Devleri Yenilenebilir Hidrojen Üzerindeki Güçlerini Birleştiriyor

Enel, Iberdrola, Ørsted ve EDP dahil olmak üzere büyük Avrupa elektrik devleri, Avrupa Komisyonu'nu yaklaşmakta olan pandemi sonrası planında yenilenebilir hidrojene öncelik vermeye davet eden ortak bir çağrı yayınladılar.Koalisyon, Komisyona yazdığı bir mektupta, “yüzde 100 yenilenebilir elektrikle çalışan elektroliz yoluyla üretilen hidrojenin sıfır sera gazı emisyonuna sahip olması” ve temiz bir hidrojen tedarik zincirini desteklerken Avrupa'nın en önceliği olması gerektiğini ifade etti.


Rüzgar ve güneş enerjisi en ucuz elektrik kaynağı haline geldiği için ekonominin karbondan arındırılmasında önemli bir rol oynaması bekleniyor. Çelik, kimyasallar veya ağır yük taşımacılığı gibi bazı sanayi sektörleri elektriklendirmek için çok pahalı veya zordur. Koalisyon “Bu sektörlerde yenilenebilir hidrojen önemli bir rol oynayacak ve karbondan arındırma için en uygun maliyetli ve sürdürülebilir çözüm olabilir” dedi.

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler