Elon Musk Alev Silahı Flamethrower'a Gelen Gümrük Yasağını Aştı

Son Güncellenme Tarihi: 5.02.2018 |

Elon Musk Alev Silahı Flamethrower'a Gelen Gümrük Yasağını Aştı

Elon Musk Alev Silahı Flamethrower'a Gelen Gümrük Yasağını Aştı
Elon Musk'ın Hyperloop projesi için kazı işlerini yapan şirketi The Boring Company aracılığıyla alev silahı üretmişti. 20 bin adet üretilen silah, 500 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu. Saatler içerisinde tükenen alev silahı gümrük sorunu ile karşı karşıya kaldı. Fakat Musk bu sorunu da basit bir şekilde aşmayı başardı.

Elon Musk silahları sattıktan sonra yeni bir sorun ile karşı karşıya kaldı. ABD’de yasalara göre alev silahı satışlarında bir sorun yaşanmıyor. Ama dünyanın dört bir tarafına satılan bu silahlar, alev silahı olduğu için gümrük problemi ile karşı karşıya kalıyor.

ELON MUSK ÜRETTİĞİ ALEV SİLAHI FLAMETHROWER'IN İSMİNİ DEĞİŞTİRİYOR
Şirketin CEO’su Elon Musk bu sorunu Twitterdan duyurduğu üzere yaptığı isim değişikliği ile aşmayı planlıyor. Silahın adını "Alev Silahı Değil" ya da "Sıcaklık Arttırma Cihazı" olarak değiştirmeyi planlayan ünlü girişimci bu yöntemle gümrükleri aşmayı planlıyor.

Ayrıca isim değişikliğini uygulamayı planlayan The Boring Company yetkilileri, "Boring Company Flame Throver" yazan kısma "değil" anlamında el yazısıyla bir not eklemişler.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/elon-musk-alev-silahi-flamethrower-a-gelen-gumruk-yasagini-asti-haberi-1378656 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler