Eurostars Türkiye İskandinavya Çağrısı Açıldı

Son Güncellenme Tarihi: 30.07.2020 |

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Eurostars Türkiye İskandinavya çağrısının açıldığını duyurdu.

Eurostars Türkiye İskandinavya Çağrısı Açıldı
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Eurostars Türkiye İskandinavya çağrısının açıldığını duyurdu.


Duyuruda; Türkiye ile Danimarka, İsveç ve Norveç arasındaki işbirliğinin artırılması ve bu ülkelerdeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının Eurostars Programı kapsamında desteklenmesi amacıyla Eurostars Türkiye İskandinavya Çağrısının açıldığı bildirildi.

Çağrı kapsamında en az bir Türk ve bir İskandinav ülkesinden birer kuruluşun katılımıyla, pazara yönelik, yenilikçi ürün ve süreçlerin geliştirilmesi amacı taşıyan ortak uluslararası Ar-Ge projeleri desteklenecek. Proje konsorsiyumlarında Ar-Ge yoğun bir KOBİ'nin koordinatör olarak yer alması bekleniyor.
Ayrıca, ortak proje önermek isteyen Türk firmaların, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri İskandinav paydaş ile proje ortağı olarak anlaşmaları gerekiyor. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmiyor.


Çağrı için son başvuru tarihi 3 Eylül 2020. Başvurular Eurostars internet sitesi (https://www.eurostars-eureka.eu/) üzerinden alınacak. Uluslararası değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra kabul alan firmaların TÜBİTAK'a ulusal başvuru yapmaları gerekiyor.

Çağrı metni ve başvuru sürecine ulaşmak için tıklayınız.

Çağrıya Başvurmak için Proje Ortağı arayan firmalar ilgili ülkelerden proje ortağı bulabilmek için Avrupa Girişim Ağı'ndan faydalanılabilirler:

Avrupa Girişim Ağı Danimarka için; https://www.enterprise-europe.dk/
Avrupa Girişim Ağı Norveç için; https://www.enterpriseeuropenetwork.no/
Avrupa Girişim Ağı İsveç için; https://een.ec.europa.eu/about/branches/sweden


Eurostars Nedir?

EUREKA'nın destek mekanizmalarından bir tanesi olan Eurostars, Avrupa Komisyonu ve Eurostars üye ülkelerinin Avrupa'daki KOBİ'lerin rekabetçiliğinin arttırılması için yürüttükleri KOBİ'lere özel, hızlı ve etkin bir destek programı.

Eurostars kapsamında herhangi bir teknoloji alanı ve sektör ayrımı yapmaksızın Ar-Ge odaklı faaliyetler yürüten KOBİ'lerin ve büyük ölçekli işletmelerin uluslararası Ar-Ge projeleri desteklenmekte.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler