Faiz Oranları Yatırım ve Üretim Yapılabilir Oranlar Değil

Son Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 |

Faiz Oranları Yatırım ve Üretim Yapılabilir Oranlar Değil

Faiz Oranları Yatırım ve Üretim Yapılabilir Oranlar Değil
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bugünkü faiz oranlarının yatırım ve üretim yapılabilir oranlar olmadığını söyledi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, yaptığı açıklamada "Hedefimiz, ekonomik büyümenin reel sektöre, yatırımlara, ihracata dayalı olması ve sürdürülebilir olmasıdır." dedi.

Zeybekci, "Büyümeyi destekleyecek finansal yapıyı sağlamak için ihracat en önemli katkıyı sağlıyor. İhracata dayalı büyümeye devam ederek kimseye faiz vermeden, kimseye hesapvermeden hedeflerimize kendi öz kaynaklarımızla ilerleyeceğiz" diye konuştu.

Yatırım maliyetlerinin yüksek olduğunu belirten Zeybekci, bu farkı verilen desteklerle kapattıklarını belirtti. Zeybekci, "Yatırım yapmak isteyene, istihdam imkanları oluşturmak isteyenlere, ihracat yapmak isteyenlere pek çok desteğimiz var. Türk Eximbank aracılığıyla sağladığımız çok önemli destekler mevcut." şeklinde görüş belirtti.

Zeybekci, 'Süper Teşvik' projesinin hükümetin büyük bir başarısı olduğunu ifade etti. Zeybekci, bu projeye 'Türkiye'nin Devlerini Yaratma Projesi' denilebileceğini söyledi.

Ekonomi Bakanı, "Dünyanın en iddialı teşvik sistemi olan Proje Bazlı Teşvik Sistemi'miz ile hedefimiz cari açık verdiğimiz sektörlerde kendi devlerimizi oluşturmak ve yarınlarımızı garanti
altına almaktır." dedi.

Kaynak: https://www.timeturk.com/nihat-zeybekci-faiz-oranlari-yatirim-ve-uretim-yapilabilir-oranlar-degil/haber-828895
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler