FedEX Küba'ya Uçacak İlk Amerikan Kargo Taşıyıcısı Olma Yolunda

Son Güncellenme Tarihi: 25.07.2016 |

FedEX Küba'ya Uçacak İlk Amerikan Kargo Taşıyıcısı Olma Yolunda

FedEX Küba'ya Uçacak İlk Amerikan Kargo Taşıyıcısı Olma Yolunda

Küba ve ABD arasında buzların erimesiyle birlikte, Amerikan Ulaştırma Bakanlığı FedEx’e Miami ve Matanzas arasında haftada 5 frekans uçuş hakkı verdi.

Küba ve ABD arasındaki buzların erimesiyle birlikte Amerikan Ulaştırma Bakanlığı FedEx’e Mimai ve Matanzas arasında haftada 5 frekans uçuş hakkı verdi. Temmuz başı itibariyle 8 havayoluna yolcu taşıma hakkı verilmişti. Böylece FedEx, freighter uçuşu yapma ayrıcalığına sahip olan ilk havayolu oldu.

FedEx, yaptığı açıklamada 15 Ocak 2017’de uçuşlara başlamayı planladığını duyurdu. Aslında FedEx haftada 5 kez olmak üzere Miami-Havana-Merida-Miami hattında Boeing 757-200 uçaklarıyla hizmet vermek üzere başvuru yapmıştı ancak daha sonra başvurusunu Miami-Merida olarak değiştirdi. Küba’nın outlet Marti haber ajansına göre, bu uçuşlar Cessna 208 ile gerçekleştirilecek.

Havana’nın 100 kilometre doğusunda bulunan Juan Gualberto Gomez Havaalanı (VRA), Küba’nın en yoğun ikinci havaalanı durumunda: 2009 yılında 1,28 milyon yolcuya hizmet verilmişti. VRA henüz büyük hacimde kargoya hizmet vermiş değil ancak, hareketlenecek turizmle ve FedEx’in katkısıyla bunun değişmesi umuluyor.

Kaynak: havakargoturkiye.com

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler