Gümrük Bakanlığı ve Rekabet Kurumu'nda 184 kişi Açığa Alındı

Son Güncellenme Tarihi: 20.07.2016 |

Gümrük Bakanlığı ve Rekabet Kurumu'nda 184 kişi Açığa Alındı

Gümrük Bakanlığı ve Rekabet Kurumu'nda 184 kişi Açığa Alındı

Darbe girişimiyle bağlantılı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığında 176 ve Rekabet Kurumunda 8 olmak üzere toplam 184 kişi açığa alındı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, '15 Temmuz'da FETÖ/PDY bağlantılı cuntacı bir grubun, ülkenin demokratik hukuk düzenine, hükümete, milli iradenin tecelli ettiği TBMM'ye, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik darbe teşebbüsünde bulunduğu, bu terörist saldırının devletin ve milletin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edildiği' belirtildi.

Müsteşar Yardımcısı, Genel Müdür, Daire Başkanı

Söz konusu terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin şekilde mücadele edilmesi ve bu örgütün bütün faaliyet alanlarının ortadan kaldırılması gerektiği vurgulanan açıklamada, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucunda müsteşar yardımcısı, genel müdür, genel müdür yardımcısı, daire başkanı, bakanlık müşaviri, yurt dışı gümrük müşaviri, gümrük ve ticaret bölge müdürü, ticaret il müdürü, gümrük müdürü, şube müdürü, şef ve memurlardan olmak üzere toplam 176 kişinin açığa alındığı bildirildi.

Rekabet Kurumunda 8 Kişi Açığa Alındı 

Rekabet Kurumunda da rekabet kurulu üyesi, baş uzman ve danışman olmak üzere 8 kişinin açığa alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Toplam 184 kişi açığa alınmıştır. Açığa alınan personel ile ilgili müfettiş soruşturması başlatılmıştır. Bu kapsamda Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma devam etmektedir. Kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir."

Kaynak: AA

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler