Gümrük Muhafaza Memurları ile İlgili Kanun Teklifi Verildi

Son Güncellenme Tarihi: 11.01.2019 |

Gümrük Muhafaza Memurlarının özlük hakları ile ilgili kanun teklifi TBMM'ye sunuldu.

Gümrük Muhafaza Memurları ile İlgili Kanun Teklifi Verildi
Gümrük Muhafaza Memurlarının özlük hakları ile ilgili kanun teklifi TBMM'ye sunuldu. 


MHP Milletvekili Arzu Erdem, TBMM’de yaptığı konuşmasında Gümrük Muhafaza Memurlarının özlük hakları ile ilgili kanun teklifinin Meclise sunulduğunu belirtti.

Arzu Erdem'in TBMM konuşması;


Arzu Erdem yaptığı konuşmada, bütçe görüşmeleri sırasında Gümrük Muhafaza Teşkilatının özlük hakları üzerine görüşmelerin olumlu sürdüğünü belirtti.

Erdem konuşmasında, “Gümrük Muhafaza Teşkilatı 5 bin personeli ile bütün dünyada kaçaklıkla mücadele etmekte olup, aynı zamanda gümrüklü yer ve sahalarda asayişi sağlamakla görevlidir. 1856 yılından bu yana görev alan bu kadim teşkilat 2017 yılında 2 buçuk milyar lira değerinde kaçak eşya ve 27 ton uyuşturucu yakalanmasına vesile olmuştur. Kaçakçılığa karşı verilen mücadelede ticaretin güvenini sağlamak ihracat ve ithalat yapan firmalarımızın rekabet gücünü arttırmak için önemli çalışmalara imza atan Gümrük Muhafaza Teşkilatımızın halk sağlığının korunması, devlet gelirlerinin arttırılması ve devlet güvenliğinin sağlanmasında hayati önem taşımaktadır. Bu denli öneme sahip olan Gümrük Muhafaza Teşkilatının özlük hakları ile ilgili beklentileri var." dedi. 

Erdem konuşmasının devamında,  "Bu düzenlemelerle ilgili Milliyetçi Hareket Partisi grubumuz adına bir kanun teklifi verdik. Bakanlığımızın da vermiş olduğu olumlu yanıt bizi hayli sevindirmişti. Bunun da takibini yapacağımızı belirtirim." ifadelerini kullandı. 

 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler