Gümrük Muhafaza'dan İki Operasyonda 1 Milyon Liralık Yakalama

Son Güncellenme Tarihi: 20.05.2019 |

Gümrük Muhafaza ekipleri, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirdikleri operasyonda, 8 kilogram 488 gram esrar ve 22 kilogram 260 gram Afyon sakızı yakalandı.

Gümrük Muhafaza'dan İki Operasyonda 1 Milyon Liralık Yakalama
Gümrük Muhafaza ekipleri, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirdikleri operasyonda, 8 kilogram 488 gram esrar ve 22 kilogram 260 gram Afyon sakızı yakalandı.Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan Türkiye’ye giriş yapmak için gelen bir tır, pasaport ve gümrük tescil işlemleri sonrası Muhafaza personelince riskli görülerek x-ray taramasına sevk edildi.

Şüpheli Yoğunluk Üzerine Arama Yapıldı
Yapılan taramada yasal yükün içerisinde şüpheli yoğunluklar tespit edilmesi üzerine narkotik dedektör köpekler eşliğinde fiziki arama yapıldı. Dedektör köpeklerin özellikle yükün arasında bulunan bir torbaya aşırı tepki vermesi üzerine açılan torbada, 7 pakette 8 kilogram 488 gram esrar ele geçirildi.

Otomobilde Afyon Sakızı
Öte yandan, İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca edinilen bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türkiye’den çıkış yapmak isteyen bir şahsın otomobili x-ray taramasına sevk edildi. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı personeli ile yapılan müşterek aramada, dedektör köpeklerin tepki verdiği aracın sağ ve sol yan taraflarına sonradan kapaklı bölmeler yapıldığı görüldü. Söz konusu bölmelerde 22 kilogram 260 gram Afyon sakızı ele geçirildi.

Gerçekleştirilen iki operasyonda piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 100 bin lira olan esrar ve afyon sakızı ile uyuşturucuyu taşımada kullanılan araçlara el konularak araç sürücüleri gözaltına alındı. Olaylarla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.

Ticaret Bakanlığı 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler