Gümrük Rejimleri ve Özel Amaçlı Bölge Uygulamaları Hakkında

Son Güncellenme Tarihi: 8.11.2019 |

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Gümrük Rejimleri ve Özel Amaçlı Bölge uygulamalarının mevzuat ve sistemlerinin gözden geçirilmesi hakkında bir çalıştaya katıldı.

Gümrük Rejimleri ve Özel Amaçlı Bölge Uygulamaları Hakkında
İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Gümrük Rejimleri ve Özel Amaçlı Bölge uygulamalarının mevzuat ve sistemlerinin gözden geçirilmesi hakkında bir çalıştaya katıldı.


Dernek tarafından paylaşılan haberde, "Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdare Başkanlığı’nın “Kayıt dışı Ekonominin Azaltılması Kapsamında Denetim Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Kurumlar Arası Veri Paylaşımının Artırılması” konulu AB Projesinde yer alan “Gümrük rejimleri ve özel amaçlı bölge uygulamalarının (serbest bölgeler, antrepo rejimi ve dahilde işleme rejimi vb.) mevzuat ve sistemlerinin gözden geçirilmesi, amacı dışında kullanımını engelleyecek mekanizmaların kurulması ve diğer sistemlerle entegrasyonunun sağlanması” eylemine ilişkin olarak sorunların tespiti, analizi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi, söz konusu rejimleri düzenleyip denetlemekle görevli tüm paydaş kurum ve kuruluşların mevzuat düzenlemelerinin ve sistemlerinin gözden geçirilmesi vb. amaçlarla 5-6-7 Kasım 2019 tarihlerinde Çalıştay düzenlenmiştir." ifadeleri kullanıldı. 


Söz konusu Çalıştaya Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Bürokratları ile Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, İGMD'yi temsilen Başkan Serdar KESKİN katıldı. 

İGMD
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler