Hakan Ülker, Brüksel 20 km Yarı Maratonuna Katılacak

Son Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 |

Hakan Ülker, Brüksel 20 km Yarı Maratonuna Katılacak

Hakan Ülker, Brüksel 20 km Yarı Maratonuna Katılacak
Avrupa Gümrük Sporları Derneği’nin (ECSA) düzenlediği Belçika Gümrük ve Tüketim İdaresi, "Brüksel 20 km Yarı Maraton" uluslararası koşu organizasyonuna ülkemizi temsilen 2 kişilik sporcu kafilesi için 16 Şubat 2018 tarihinde eleme gerçekleştirildi.

Türkiye ECSA temsilcisi Okan ARSLAN'ın gözetiminde Ankara Eymir gölü etrafında 2 tur şeklinde toplamda 21,5 km yapılan koşu da ilk iki sıra da yer alan Gümrük Muayene Memurları Derneği Başkanı Hakan ÜLKER'in Mayıs ayında Brüksel yarı maratonunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nı temsil etmeye hak kazandığı duyuruldu.

Gümrük TV ailesi olarak Brüksel 20 km Yarı Maratonunda ter dökecek temsilcilerimize başarılar dileriz. 

Hakan Ülker Kimdir?

14 Şubat 1988 de İstanbul'da dünyaya geldi. Ülker, 2007-2011 yılında Muğla Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 2014 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2015 Şubat ayı itibari ile de bu Alanda doktora Eğitimine başladı.

2013 Ocak ayından itibaren Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Muayene Memuru Olarak göreve başlayan Ülker, 2014 yılında İstanbul'da yakalanan ve kamuoyunda "Zehirli ayakkabı" olarak geçen olayı meslektaşı ile birlikte ortaya çıkartmıştı.

Hakan Ülker, 2015 yılı ocak ayı itibariyle 6 aylık Ankara eğitimi akabinde 6 aylık stajını olumlu tamamlayarak, yeterlilik sınavı ve akabinde sözlü mülakatı da geçerek “Muayene memuru” olarak isme havi mührünü almıştır. Ülker, Gümrük Muayene Memurları Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler