Hamzabeyli Tır Otoparkı İçin Alınacak Ruhsat Neden Alınamıyor? Ruhsatı Kim Engelliyor?

Son Güncellenme Tarihi: 13.02.2018 |

Hamzabeyli Tır Otoparkı İçin Alınacak Ruhsat Neden Alınamıyor? Ruhsatı Kim Engelliyor?

Hamzabeyli Tır Otoparkı İçin Alınacak Ruhsat Neden Alınamıyor? Ruhsatı Kim Engelliyor?
6 milyon liralık yatırım ile tamamlanan ve TIr sürücülerinin tüm ihtiyaçlarını giderecek donanıma sahip olan Hamzabeyli Tır parkı için verilecek ruhsat sorun yarattı. ETSO tarafından yapılan ve TOBB tarafından işletilecek olan Tır Parkı ruhsat sorunu, Eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı basın toplantısına da damga vurdu. Toplantıda Milletvekili Müezzinoğlu’na konu sorularak, “ Ruhsatı bir bürokratın vermediği söyleniyor. Bilginiz var mı?” denildi.

ETSO BAŞKANI SUSKUN

Yapımı tamamlanmasına rağmen ruhsat verilmediği için hizmete girmeyen Tır parkından ETSO’nun binlerce liralık zararı oluşurken, Tır sürücüleri de kuyruklarda çile çekiyor. Konu ile ilgili olarak sorulara cevap vermeyen ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, “Şu aşamada konuşmam doğru değil ama bir sıkıntı var” dedi.

VALİ GÜNAY ÖZDEMİR’Mİ ENGELLİYOR?

Bu arada Hamzabeyli sınır kapısında hizmet vereceği günü bekleyen Tır parkı ile ilgili olarak kamuoyunda ruhsat engelini Vali Günay Özdemir’in yaratığı belirtiliyor. Konu ile ilgili olarak Vali Günay Özdemir’in açıklama yapması bekleniyor.

ETSO BAŞKANI TIR PARKI İLE İLGİLİ HANGİ AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI?

ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt geçtiğiniz günlerde Hamzabeyli Tır Parkı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Tır Parkını TOBB işletecek ve gelir paylaşımı yapacağız. Kazancımızı da yüzde 50 ve yüzde 50 şeklinde ikiye böleceğiz. Ticaret ve sanayi odasına her ay 100-150 bin lira gibi gelir elde etmiş olacağız. Ticaret ve sanayi odası yarı kamu niteliğinde bir kurumdur ancak üyelerimizin yaptığı işi hiçbir zaman yapmayacağız. Kamu yararına bir hizmet varsa onu yapacağız tır parkı gibi. Gümrük ile tır parkı arasında bir otomasyon sistemi kuruluyor. Tırlar oradan gümrüğe çağırılıyor. Bununla ilgili çalışma devam ediyor. Talimat verildi. Ankara'daki bir yazılım şirketi yapıyor bunun hazırlığını. Tır parkı en yakın zamanda açılacak.” demişti. Oysa günler geçmesine rağmen Tır parkı bir türlü açılamadı.

Kaynak: http://www.edirnehaber.org/haber/28592/ruhsati-kim-engelliyor.html
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler