Hatay Ro-Ro Filosuna 100 TIR'lık Ropax Gemi Geliyor

Son Güncellenme Tarihi: 14.01.2017 |

Hatay Ro-Ro Filosuna 100 TIR'lık Ropax Gemi Geliyor

Hatay Ro-Ro Filosuna 100 TIR'lık Ropax Gemi Geliyor

Hatay'da 63 bölge nakliyecisinin bir araya gelmesiyle kurulan Hatay Ro-Ro, kurulduğu günden bu yana istikrarlı çalışmalarına devam ediyor.

2017 yılına 100 TIR’lık Ropax gemi yatırımıyla giriş yapan Hatay Ro-Ro, tersanede bakımı yapılan gemiyi şubat ayında faaliyete geçirmeyi planlıyor. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hatay Ro-Ro Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Güler, "TİM tarafından düzenlenen bu araştırmanın sonucunda yapacağımız çalışmaları daha da artıracağız. Yaşanan ekonomik krizlere rağmen, ülke ekonomisine duyduğumuz güvenle yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Ortadoğu pazarını korumak ve güzergahın ayakta kalması için bölge nakliyecileri olarak bugüne kadar üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Ancak sadece bizlerin gayreti yeterli görünmüyor" diye konuştu.

Geminin yolcu taşıyan Ropax tipi olduğunu anlatan İbrahim Güler, 100 araç ve personel dahil 216 yolcu kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Ayrıca geminin sahip olduğu teknik donanımlar sayesinde tehlikeli maddeler ile sınırsız sayıda frigorifik araçları taşıyabildiğine vurgu yapan İbrahim Güler, "Gemi 17 knot hızda gidebiliyor. Gemiyi genel bakımları yapmak üzere tersaneye aldık. Tüm işlemlerin tamamlanması ile birlikte Şubat ayında hattımıza girecek" açıklamasını yaptı.

Kaynak: LOJİPORT

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler