Havaalanında 2,3 Milyon Euro Nakitle Yakalandı

Son Güncellenme Tarihi: 19.10.2016 |

Havaalanında 2,3 Milyon Euro Nakitle Yakalandı

Havaalanında 2,3 Milyon Euro Nakitle Yakalandı

Atina Havaalanındaki gümrük memurları Moskova'dan gelen bir Suriye pasaportlu Yunan kadın yolcunun üzerinde yaklaşık 2,3 milyon euro nakit para bulundurduğunu belirledi.

Aeroloft ile Moskova'dan Atina'ya gelen kadının ilk aşamada Rus vatandaşı olduğu düşünülmüştü. Yapılan imnceleme sonrası bahse konu kadının hem Yunan hem de Suriye pasaportu sahibi olduğu belirlendi.

Gümrük polisinin yaptığı arama sonrası kadının banknotları gerek valizlerine gerekse de üzerine giydiği kıyafete ustaca gizlemeye ve paraları bildirmeden Yunanistan'a sokmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Rus kadının tamı tamına 2.213.500 euro ve 58.900 dolar ile Yunanistan'a giriş yapmaya çalıştığı tespit edildi. Atina Eleftherios Venizelos Havaalanı gümrük polisi 1889/2005 sayı ve tarihli yasa uyarınca paraya el koyarken, yasa el konulan paranın %25'i oranında yani 553.375 euro para cezası öngörüyor.

Söz konusu kadın ise verdiği ilk ifadede Suriye'de kendisine büyük gayrimenkul servetinin miras kaldığını ve bu paranın gayrimenkullerin satışından elde edildiğini savundu.

Kara para aklama komisyonu tarafından yapılacak inceleme sonrası Rus kadın Yunanistan'a sokmaya çalıştığı paranın yasal olduğunu kanıtlayamaz ise paranın tamamına el konulacak.

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler