Hazine ve Maliye Bakanından TİM’e Ziyaret

Son Güncellenme Tarihi: 10.08.2019 |

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'ye İstanbul’da ziyarette bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanından TİM’e Ziyaret
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'ye  İstanbul’da ziyarette bulundu.

TİM Sektör Konseyi'ni temsilen 17 ihracatçı sektör temsilcisinin katıldığı toplantıda, Bakan Albayrak ihracatçıların hedeflerini, sektörlerdeki sorunları ve talepleri dinledi. Toplantıda, TİM'in faaliyetleri, projeleri ve hedefleri de konuşuldu.

“Hedef Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye”

TİM Başkanı İsmail Gülle, İhracatçıların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Bakan Albayrak’ın destek mesajını dile getirerek “83 bini aşkın ihracatçımızla, ülkemizin bayrağını tüm dünyada dalgalandırmaya devam ediyoruz. Bakanımızın da bizlere verdiği destek ile ihracatı çok daha iyi noktalara taşıyacağımıza inancımız tamdır. Bu yıl 182 milyar dolar hedefimizi, 2023 yılında 226,6 milyar dolara taşımak ve geçmek en kritik önceliğimizdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hedefimiz bellidir: Hedef dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir.

TİM
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler