Herşey Meslek İçin Grubu ve Sektör Kahvaltıda Buluştu

Son Güncellenme Tarihi: 11.02.2019 |

Herşey Meslek İçin Grubu yeni Gümrük Kanunu taslağı hakkında görüş ve önerilerin yer aldığı, mesleğin dünü, bugünü ve geleceğinin konuşulduğu bir kahvaltı düzenledi.

Herşey Meslek İçin Grubu ve Sektör Kahvaltıda Buluştu
Herşey Meslek İçin Grubu yeni Gümrük Kanunu taslağı hakkında görüş ve önerilerin yer aldığı, mesleğin dünü, bugünü ve geleceğinin konuşulduğu bir kahvaltı düzenledi. 


Kahvaltıdan kameramıza yansıyanlar; Toplantıya Herşey Meslek İçin Grubu kurucularından Ersel Yüksek, Rıdvan Haliloğlu, Özdemir Merdivanlı, Çiğdem Ağdağ, Ümit Erzurum, Cem Işın, Osman Karatay, Ercüment Bayru ve yüzün üzerinde gümrük müşaviri ve gümrük müşavir yardımcısı katıldı. Kahvaltının gündem konusu ise yeni Gümrük Kanunu taslağı idi. “Mesleki Çalışmalar Yapmaya Gayret Ediyoruz”

Açılış konuşmasını yapan Ersel Yüksek, “ Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. Bugün burada ciddi bir kalabalık var. Bu son derece sevindirici bir durum. Biliyorsunuz biz Herşey Meslek İçin Grubunda uzun zamandır bir arada bulunan, sadece meslek ile ilgili çalışmalar yapmaya adanan, gayretler gösteren bir grubuz. Biz bu grubu daha sınırlı ve çerçevesi belli bir şekilde oluşturduk. O çerçeveyi de bugüne kadar çok şükür koruyoruz. Bizim mesleki olarak bir arada bulunmamız ve bunu korumamız son derece. Burada hepimizin ortak amacı, gümrük müşavirliği mesleğin korunması ve güçlenmesini sağlamak. Yeni kapılar açılmadığı sürece bu meslek de kan kaybedecektir.” ifadelerini kullandı.Sektöre Dair Konuşmalar
Kahvaltıda aynı zamanda Rıdvan Haliloğlu, Osman Karatay, Ümit Erzurum sektöre dair konuşmalar yaparak önemli değerlendirmelerde bulundular.Mesleğin gelecekte şekil değiştireceğini belirten Rıdvan Haliloğlu, “Önümüzdeki teknolojik değişimlerin, endüstri 4.0 ve blockchain gibi mesleğimizi nasıl etkileyeceği anlamında akademik çalışmalar yapılabilir.” dedi. Haliloğlu, “2019 yılı sonunda yaş ve eğitim kriterinden dolayı YGM’ler tarafında sıkıntılar yaşanabilir. Geçmişte gümrük müşavirlerinin hizmetlerine bir çeşitlilik olarak getirilmiş YGM müessesesi gibi başka yeni alanlar katmak için çalışmalar yapmalıyız” şeklinde konuştu.Yeni Gümrük Kanunu Taslağı Önerileri

Kahvaltıda konuşulan konular arasında haksız rekabet ile mücadele çalışmalarının sürmesi, yeni Gümrük Kanunu taslağının yapısı ve sektöre etkileri ve eğitimler yer aldı.

Ersel Yüksek yeni Gümrük Kanunu taslağı ile ilgili bir sunum da yaptı. Program yeni Gümrük Kanunu taslağı hakkında katılımcıların önerileri, temenni ve istekleri ile sona erdi.

Kahvaltıya dair fotoğraf albümüne facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz.Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Etkinlik Haberleri