İhracat Devi İnoksan

Son Güncellenme Tarihi: 22.10.2016 |

İhracat Devi İnoksan

İhracat Devi İnoksan

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, bugün 20 bin metrekare kapalı alana sahip son teknolojiyle donatılmış bir fabrikada faaliyet gösterdiklerini söyleyerek, 5 kıtada 80’den fazla ülkeye ürünlerini ihraç ederek, dünya arenasında yenilikçi ürünleriyle fark yarattıklarını kaydetti. 

Üretiminin yüzde 30’unu ihraç eden İnoksan’ın İran, Etiyopya, Azerbaycan, Suudi Arabistan ve Almanya gibi çok sayıda önemli pazarda gücünü artırarak dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Varlık, “Ar-Ge ise İnoksan olarak en fazla yatırım yaptığımız alanların başında geliyor. Şirket olarak, her yıl ciromuzun yüzde 2’sini Ar-Ge bölümüne ayırıyoruz. İnoksan Ar-Ge bölümünde 20 kişilik kadro, yeni ürünler tasarlamak ve geliştirmek için çalışıyor. Ekibimiz, bu çalışmaların sonucunda bugüne kadar 6 adet patentli, 7 adet faydalı model ve 22 adet tasarım tescilli çalışmaya imza attı. 

Uzun yıllardır Ar-Ge ekibimiz vardı, şimdilerde ise bir Ar-Ge merkezi kuruyoruz. 2016’da Ar-Ge bütçemizi yüzde 70’in üzerinde bir oranla artırdık. Bakanlık incelemelerde bulunduktan sonra belge almaya hak kazanacağız. TÜBİTAK onaylı projelere imza atıyoruz ve pek çok patentli ürünümüz mevcut. Ar-Ge merkezimiz için Turquality sürecinin tamamlanmasını ve programa katılmayı bekledik. Turquality ile birlikte şimdi Ar-Ge çalışmalarına daha fazla yoğunluk vereceğiz. 2023 yılına kadar ise yeni teknolojiler geliştirmek üzere yaklaşık 10 milyon liralık bir bütçeyi bu alana yatırmayı planlıyoruz” dedi.

Kaynak: Hizmetix.com

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler