İngiltere Tarım-Gıda Sektörü İçin İhracat Desteklerini Duyurdu

Son Güncellenme Tarihi: 23.09.2021 |

İngiltere Hükümeti, çiftçilere, yiyecek ve içecek işletmelerine ihracatı artırmaya yardımcı olacak teşvik planları açıkladı.

İngiltere Tarım-Gıda Sektörü İçin İhracat Desteklerini Duyurdu

Birleşik Krallık’ta tarım-gıda sektörü her yıl ihracata yaklaşık 20 milyar sterlin katkıda bulunuyor, ancak şirketlerin sadece yüzde 20'si ürünlerini denizaşırı ülkelere satıyor.

Bunun üzerine hükümet, çiftçilerin ihracat potansiyeline erişmelerine yardımcı olması için ihracat girişimi planını açıkladı.
Planda yer alan hususlar şöyle:

Dünya çapında önemli pazarların kilidini açmak için sahada temsilciler olarak hareket etmek üzere daha özel "tarım-gıda ataşeleri" atamak.
Gıda ve içecek ihracat stratejisini genişletmek için işbirliği içinde çalışmak üzere bir Gıda ve İçecek İhracat Konseyi kurmak.

Gıda ve içecek ihracatçılarının pazar fırsatlarından yararlanabilmelerini sağlamak için teknik uzmanlığın yanı sıra çiftçi ve üreticilerin ihracat pazarları anlayışlarını güçlendirmek.

İhracat girişimi planı yıl içerisinde başlayacak.

Çevre Bakanı George Eustice konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
"Yurt içi ve yurt dışından insanların İngiliz mallarını satın almak için sıraya girmesini istiyoruz. İngiltere Tarım Günü dolayısıyla açıkladığımız destek, çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yeni fırsatlardan yararlanmalarını ve dünyanın her yerinde İngiltere bayrağını dalgalandırmalarını sağlayacak."
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Dış Ticaret Haberleri