İngiltere'de Rüzgâr Çiftlikleri 2030’a Kadar Her Eve Enerji Sağlayabilecek

Son Güncellenme Tarihi: 16.10.2020 |

İngiltere hükumeti açık deniz rüzgar çiftliklerinin 2030 yılına kadar Birleşik Krallık'taki her eve enerji sağlamak için yeterli elektrik üreteceğini taahhüt etti.

İngiltere'de Rüzgâr Çiftlikleri 2030’a Kadar Her Eve  Enerji Sağlayabilecek
İngiltere hükumeti açık deniz rüzgar çiftliklerinin 2030 yılına kadar Birleşik Krallık'taki her eve enerji sağlamak için yeterli elektrik üreteceğini taahhüt ederek, ülkeye yardımcı olacak türbinler inşa etmek üzere liman ve fabrikalarda 160 milyon sterlinlik iyileştirmeler yapılacağını duyurdu.


Öngörülen 40 GW açık deniz rüzgâr üretimine kadar ölçeklendirmek için yaklaşık 50 milyar sterlinlik yatırım gerekmekte. İngiltere'nin net sıfır emisyon yolculuğuna hidrojeni dahil etmesi gerektiği değerlendiriliyor.


Hükumetin planının bir parçasının da hidrojen yakıtlı kamyon, tren ve uçaklara odaklanmak olduğu belirtiliyor. İlk etapta evleri yenilemek, karbon yakalama ve depolama teknolojisine daha fazla para harcamayı gerektirmekte. Daha uzun vadeli hedefler ise Birleşik Krallık'ta hidrojenin bir güç kaynağı olarak kullanımını diğer sektörlere de yaymayı içeriyor.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler