İpsala Gümrük Kapısı'nda Uyuşturucu Madde Operasyonu

Son Güncellenme Tarihi: 3.10.2019 |

Gümrük Muhafaza Memurları ekipleri tarafından yapılan operasyonda İpsala Gümrük Kapısı'nda bir aracın içinde 335 kilogram uyuşturucu madde ele geçirdi.

İpsala Gümrük Kapısı'nda Uyuşturucu Madde Operasyonu
Gümrük Muhafaza Memurları ekipleri tarafından yapılan operasyonda İpsala Gümrük Kapısı'nda bir aracın içinde 335 kilogram uyuşturucu madde ele geçirdi. İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından yapılan uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen risk analizi neticesinde İpsala Gümrük Kapısı’na Yunanistan’dan gelen bir tır aracı şüpheli bulundu.

Şüpheli Yoğunlukların Olduğu Bölümlerde İnceleme Yapıldı
X-ray taraması gerçekleştirilen tırın bazı bölümlerinde şüpheli yoğunluklar bulunduğu tespit edildi. Araç arama hangarına alınarak, şüpheli yoğunlukların gözlendiği bölümlerde, ayrıntılı inceleme başlatıldı. Narkotik dedektör köpekler eşliğinde yapılan incelemelerde, aracın dorsesinin ön duvarı arkasında özel olarak oluşturulmuş gizli bir bölme bulunduğu saptandı. Söz konusu gizli bölme içerisinde iri hacimli 64 paket tespit edildi. Paketlerin içerisindeki maddeden alınan numunelerin uyuşturucu test cihazında gerçekleştirilen analizinde esrar olduğu belirlendi.


Piyasa Değeri 8,5 Milyon Lira
Ele geçirilen 335 kilogram ağırlığındaki esrarın piyasa değerinin yaklaşık 8,5 milyon lira olduğu anlaşıldı. Konuya ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında yabancı uyruklu iki şüpheli gözaltına alındı.
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler