İran, Ermenistan’da Helal Gıda Ofisi Kuracak

Son Güncellenme Tarihi: 17.01.2017 |

İran, Ermenistan’da Helal Gıda Ofisi Kuracak

İran, Ermenistan’da Helal Gıda Ofisi Kuracak

Ermenistan Ekonomik Kakınma  ve Yatırımlar Bakan yard. Emil Tarasyan, İran’ın Erivan Büyükelçiliği Ekonomi İşleri sorumlusu Abbas Ghorbani’yi kabul etti.

Buluşmada İran’a Ermeni ürünleri ihracat hacminin artırılması amacıyla Ermenistan’da, Erivan ve eyaletlerde «Helal» Gıda Ürünleri Ofisi kurulması Masaya yatırıldı. «Helal» terimi gıda ürünlerinin İslami standartlara uygunluk anlamına gelmekte.

Bakan Tarasyan, iki ülke işbirliğinin önemini kaydetti, bu işbirliğinin gelişim olanaklarının  çok daha fazla olduğunu ifade etti. Tarasyan, iki ülke arasında sertifikasyon organlarına da ihtiyaç olduğu, ilgili kardeş organların karşılıklı tanınmasının ortak menfaate dayalı işbirliğine önemli kaydı getireceğine dikkat çekti.

Ghorbani, İran Büyükelçiliğinin, Ermenistan’la işbirliği hususuyla alakadar olduğunu, bu ilişkilerin gelişimi yönünde hiçbir çabayı esirgemediğini ifade etti.

Buluşmada Ermenistan-İran-Avrasya Ekonomik Birliği işbirliği, Meghri alanında serbest ekonomi bölgesi tesisi konuları da irdelendi.

Kaynak:NEWS.am

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler