İran Menşe İspat Belgelerinin Elektronik Ortamda Doğrulanması

Son Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 |

İran Menşe İspat Belgelerinin Elektronik Ortamda Doğrulanması

İran Menşe İspat Belgelerinin Elektronik Ortamda Doğrulanması
Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün ve İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün yazıları 'hizmete özel' olması nedeniyle yazıyı yayınlayamıyoruz. 

Yazıda İran Gümrük İdaresi tarafından düzenlenen menşe ispat belgelerinin elektronik ortamda doğrulamasının yapılabileceği bilgisi paylaşılıyor.

Söz konusu doğrulama işlemi http://co.chambertrust.ir/ adresi üzerinden, (EK-1)’de yer alan kullanma kılavuzunda belirtildiği şekilde, belgelerin sağ üst köşesinde yer alan referans numarası (“Number”) ve seri numarası (“Serial”) bilgilerinin web sayfasının ilgili alanlarına girilmesi suretiyle yapılabiliyor.

İstanbul Gümrük ve TicaretBölge Müdürlüğü de bağlantılı Gümrük Müdürlüklerine Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün talimatını İran tarafından düzenlenen menşe ispat belgelerinin http://co.chambertrust.ir/ adresi üzerinden (EK-1)'de yer alan kullanma kılavuzunda belirtildiği şekilde, belgelerin sağ üst köşesinde yer alan referans numarası (''Number'') ve seri numarası (''Serial'') bilgilerinin web sayfasının ilgili alanlarına girilmesi suretiyle yapılabileceğine dair yazı iletildi.

Menşe İspat Belgelerinin Elektronik Ortamda Doğrulama ekranı.


Gümrük TV
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler