İstanbul Havalimanı'nda Silah Aksam Parçası Operasyonu

Son Güncellenme Tarihi: 19.07.2019 |

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirdikleri operasyonda çok sayıda silah aksam ve parçaları ele geçirdi.

İstanbul Havalimanı'nda Silah Aksam Parçası Operasyonu
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirdikleri operasyonda çok sayıda silah aksam ve parçaları ele geçirdi. Yolcu Takibe Alındı
İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli tarafından Varış Öncesi Yolcu Bildirim Programı başta olmak üzere Bakanlık kullanımındaki bilgi sistemleri üzerinden risk analizi çalışmaları gerçekleştirildi. Söz konusu çalışmalar sonucunda; ABD’den Türkiye’ye gelecek uçakta seyahat eden Libya uyruklu bir yolcu, şüpheli olarak değerlendirildi.

Hava Takip Sistemi vesilesiyle takibe alınan uçağın İstanbul Havalimanı’na inmesinin ardından şüpheli yolcu gözlem altına alındı. Havalimanını terk etmek üzere çıkış kapısına yönelen yolcu, valizleri ile birlikte gümrük kontrolüne sevk edildi.


Yolcunun İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince açılan valizlerinde; 52 adet uzun namlulu otomatik silah şarjörü, 4 adet silah sürgüsü, 9 adet silah namlusu, 13 adet poşet içinde silah yedek parçası, 2 adet silah içliği olmak üzere toplam 80 adet silah aksam ve parçası ele geçirildi.

Konuya ilişkin olarak adli makamlarca yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

Ticaret Bakanlığı 
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler