'İstanbul Uluslararası Deri Fuarı, Türk Deri Sektörünün Sıçrama Noktası Olacak'

Son Güncellenme Tarihi: 6.01.2017 |

'İstanbul Uluslararası Deri Fuarı, Türk Deri Sektörünün Sıçrama Noktası Olacak'

'İstanbul Uluslararası Deri Fuarı, Türk Deri Sektörünün Sıçrama Noktası Olacak'

İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dinç, 1-3 Şubat günleri arasında yapılacak olan İstanbul Uluslararası Deri Fuarı'nın önemine işaret ederek, "Fuarımız, Türk deri sektörünün sıçrama noktası olacak" dedi.

Fuarla ilgili Sputnik'e bilgi veren Dinç, "İstanbul’da düzenlenecek Alleather-IDF Fuarı’na ciddi şekilde hazırlanıyoruz. Bu, uluslararası düzeyde önemli deri fuarımız. Türkiye Deri Vakfı (TURDEV) ve UBM işbirliği çerçevesinde yapılacak. Fuara yaklaşık 250 yerli ve yabancı firma katılacak. 15 bin metrekarelik fuar alanına 6 binden fazla profesyonel ziyaretçinin katılması söz konusu. Türk deri sektörünün dünyaca tanınan ürünlerini yabancı meslektaşlarımıza tanıtacağız. 2017 sonbahar-kış koleksiyonlarını sunacağız" diye konuştu.

'RUSYA'DAN DA KATILIM OLACAK'

'Rus iş dünyasını İstanbul Deri Fuarı'na davet ediyoruz' Rusya ile işbirliklerine büyük önem verdiklerini belirten Dinç, sözlerine şöyle devam etti: "Artık 2016 yılını unutalım. 2017 yılının Rusya ve Türkiye arasında hayırlara vesile olmasını arzu ediyoruz. Biz iş dünyası olarak istikrar, barış ve dostluktan yanayız. Fuarımıza Rusya’dan da katılım olacak. Rusya piyasası bizim önceliğimiz. Genel olarak bu fuar, Türk deri sektörünün sıçrama noktası olacak. Biz de iş dünyası olarak ikili ekonomi ilişkilerimizin geliştirilmesi için elimizden geleni yapacağız."

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201701061026651824-istanbul-uluslararasi-deri-fuari/

Etiketler
Yorumlar
İlk Yorumu Siz Yapın
Yorumunuz
Diğer Gümrük Haberler